Aktualizace Twitter klienta pro Android: push notifikace a podpora více účtů

twitter

Twitter včera večer na svém blogu oznámil, že po mnoha měsících čekání byla uvolněna nejnovější verze (číslo 2.1.0) oficiálního Twitter klienta pro Android. Přináší dvě zásadní nové funkce, které si jeho uživatelé nejčastěji žádali.

Tou první je podpora push notifikací. Technologie push umožňuje přijímat aktualizace z Twitteru nikoli v periodických intervalech, ale okamžitě poté, co se objeví. Pokud vám někdo pošle zprávu, nebo vás zminí, ihned se zobrazí upozornění v oznamovací liště. V nastavení účtu zvolte možnost “automatic refresh” a pak můžete vybrat příjem aktualizací zvlášť pro tweety, zmínky a/nebo soukromé zprávy. Nastavení tak dává plnou kontrolu nad tím, jaký typ oznámení chcete aktivovat pro jednotlivé účty.

Nově také můžete používat více účtů na Twitteru, aniž byste se museli odhlašovat a přihlašovat pod další identitou. Synchronizace kontaktů přitom funguje se všemi účty. Pokud tedy máte jiný Twitter kanál pro práci a jiný pro zábavu, nebo z nějakého důvodu vystupujete pod více identitami, aktualizace vám významně usnadní život. Obě uvedené funkce jsou přitom již dlouho součástí neoficiálních klientů.

Kromě toho byl také aktualizován vzhled widgetů (ty nyní také podporují práci s více účty), přidáno několik dalších vylepšení a provedena řada oprav.

Aktualizovanou verzi Twitter klienta pro Android 2.1 a vyšší můžete stáhnout z Android Marketu.

hi 512 10
Twitter
Twitter, Inc.
Verze 2.1.0 (13. 7. 2011)
Velikost 1,4 MB
2.1+

sGqGlWocFZk6AAAAAASUVORK5CYII=
Zdarma

Zdroje: Twitter Blog, EuroDroid, Android and Me, Droid Life, Android Central, Android Police a Android Phone Fans.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)