Menu

Aktualizace Twitter klienta pro Android: push notifikace a podpora více účtů

Twitter včera večer na svém blogu oznámil, že po mnoha měsících čekání byla uvolněna nejnovější verze (číslo 2.1.0) oficiálního Twitter klienta pro Android. Přináší dvě zásadní nové funkce, které si jeho uživatelé nejčastěji žádali.

Tou první je podpora push notifikací. Technologie push umožňuje přijímat aktualizace z Twitteru nikoli v periodických intervalech, ale okamžitě poté, co se objeví. Pokud vám někdo pošle zprávu, nebo vás zminí, ihned se zobrazí upozornění v oznamovací liště. V nastavení účtu zvolte možnost “automatic refresh” a pak můžete vybrat příjem aktualizací zvlášť pro tweety, zmínky a/nebo soukromé zprávy. Nastavení tak dává plnou kontrolu nad tím, jaký typ oznámení chcete aktivovat pro jednotlivé účty.

Nově také můžete používat více účtů na Twitteru, aniž byste se museli odhlašovat a přihlašovat pod další identitou. Synchronizace kontaktů přitom funguje se všemi účty. Pokud tedy máte jiný Twitter kanál pro práci a jiný pro zábavu, nebo z nějakého důvodu vystupujete pod více identitami, aktualizace vám významně usnadní život. Obě uvedené funkce jsou přitom již dlouho součástí neoficiálních klientů.

Kromě toho byl také aktualizován vzhled widgetů (ty nyní také podporují práci s více účty), přidáno několik dalších vylepšení a provedena řada oprav.

Aktualizovanou verzi Twitter klienta pro Android 2.1 a vyšší můžete stáhnout z Android Marketu.

Twitter
Twitter, Inc.
Verze2.1.0 (13. 7. 2011)
Velikost1,4 MB
2.1+


Zdarma

Zdroje: Twitter Blog, EuroDroid, Android and Me, Droid Life, Android Central, Android Police a Android Phone Fans.

 

Komentáře

SP

SP

14.7.2011 9:18

Škoda, že mě informace o update v Marketu jen otravuje, stejně jako u Facebooku (zvláště se mi nelíbí ty jeho práva v posledních aktualizacích ohledně kontaktů). Obě tyto aplikace mám ve firmware od výrobce a nelze se těch aplikací zbavit. Root nechci kvůli bezpečnosti svých kontaktů, souborů, dat, účtů, emailů, sms, hovorů ap.

SP

SP

14.7.2011 9:19

…ale Google+ se mi zatím zdá fajn :-).

electricCZ

electricCZ

14.7.2011 10:18

Pokud běží push synchronizace, pak mi hlava nebere, proč je v nastavení stále položka „interval obnovení“ a v ní pouze časové údaje od 5 minut po 4 hodiny, ale push nikde. Mám samozřejmě poslední verzi.

marek

marek

14.7.2011 10:46

a nebude to nejako významne zvyšovať pripojenie k internetu prípadne výdrž batérie?

Karelk

Karel Kiliánexternista 24

14.7.2011 10:48

To: marek
To asi závisí na tom, kolik lidí followujete a kolik tweetů přijímáte.
Samozřejmě pokud dostáváte jeden tweet za půl hodiny, tak se asi push vyplatí. Naopak pokud ti, které followujete, tweetují co minutu, tak asi bude lepší nechat si kontrolovat jednou za daný čas.

Pedro

Pedro

14.7.2011 11:25

A neni push jen pro tweety cilene pro ucet uzivatele (zminky a prime) a ostatni tweety jedou periodicky jako doposud?

Michal Špondr

Michal Špondr

14.7.2011 11:53

Po updatu Twitteru mi to píše “The account has already been added”, když se chci přihlásit. Takže bohužel už přes to tweetovat nemůžu. Doufám, že brzo přijde fix, kterej to opraví.

derkom82

derkom82

14.7.2011 12:12

No je to nejaké divné. Na jednej strane je tam Push pre “mentions” a “direct message” čo chápem, ale nechápem možnosť Push pre “tweets”, kedže na nové tweety to neupozorňuje cez Push. No a potom je tam ešte samostatná možnosť “interval obnovenia” pričom ten ako doposiaľ nejde nastaviť aj na možnosť “nikdy” čiže sa nútene, minimálne každé 4 hodiny aktualizuje twitter automaticky.

Ranní Pošta

Ranní Pošta

18.7.2011 15:16

s twitterem je patrně amen, google+ si ho vzal na mušku svým zaměřením daleko více než samotný facebook …

RSS (komentáře k článku)