Aktualizace na Android 9 Pie potvrzena pro starší Huawei a Honor telefony

honor huawei aktualizace android 9 pie emui 9

Na konci listopadu zveřejnil šéf společnosti Richard Yu, jak to bude s aktualizacemi na Android 9 Pie u Huawei a Honor telefonů. V té době však prozradil informace pouze o nejnovějších telefonech jako je Honor 10 anebo Huawei P20. O starších telefonech se vůbec nemluvilo. Nyní už však víme o další várce telefonů, které obdrží poslední verzi Androidu 9 Pie. Jedná se hlavně o starší telefony, které začínaly ještě na Androidu 7 Nougat.

Android 9 Pie se dostane i na starší Huawei a Honor telefony

Nové aktualizace oznámila společnost Huawei na čínských sociálních sítích. V oznámení stojí, že aktualizace pro Huawei Mate 9, Mate 9 Pro a Mate 9 Porsche Design už rovnou vychází. To samozřejmě platí pro čínský trh, u nás může ještě nějakou chvíli trvat, než se aktualizace objeví ke stažení. Alespoň je již potvrzeno, že i majitelé dva roky starého telefonu obdrží minimálně dvě velké aktualizace, jak je u prémiových telefonů zvykem.

oznameni android 9 pie aktualizace huawei honor

Kromě toho se brzy dostane i na Huawei P10 a Huawei P10 Plus, pro které půjde rovněž o druhou velkou aktualizaci. Dále byla potvrzena aktualizace na Honor V9 a Honor 9. Posledním nově potvrzeným mobilem s podporou Android 9 Pie je Huawei Nova 2s.

emui 9 android 9 pie aktualizace honor huawei

Uživatelé těchto telefonů se můžou těšit na novinky z Androidu 9 Pie, ale také nové funkce přímo od Huaweie. Jde například o nové ovládání gesty, dále jde o vlastní řešení Digital Wellbeing, neboli v překladu digitální zůstatek. Dostat by se mělo i na podporu odemykání pomocí obličeje a GPU Turbo.

Těšíte se na aktualizaci? Jaká funkce z Androidu 9 Pie vám přijde nejzajímavější?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)