Aktualizace Android 2.3.3 pro Nexus S přináší nové funkce NFC

Nexus 6 vs. Nexus 6 srovnání – TOP

Oficiální blog Android Developers včera oznámil uvolnění Androidu 2.3.3 – dalšího inkrementálního updatu Gingerbreadu. Tato aktualizace otevírá čip NFC (Near Field Communication) pro plné čtení a zápis, čímž rozšiřuje možnosti pro vývojáře, jež mohou využít tuto technologii ve svých aplikacích. Zatímco v předchozích verzích museli přepis informací řešit nejrůznějšími oklikami, aktuální verze dovoluje provádět zápis přímo.

Aktualizace přichází s komplexním API pro čtení a zápis téměř všech standardních značek NFC. Další novinkou je možnost kontrolovat aplikací, zda je hodnota NFC značky v zadaném rozsahu. V neposlední řadě zmiňme omezenou podporu pro peer-to-peer spojení s jinými NFC zařízeními.

NFC je rozvíjející se technologie, slibující nové možnosti využití mobilních zařízení například k nákupu zboží a služeb, nebo pro výměnu dat s jinými zařízeními. Jedná se o bezdrátovou technologii s krátkým dosahem, umožňující komunikaci mezi zařízeními na vzdálenost maximálně 4 cm. Používá frekvenci 13,56 MHz a nabízí rychlosti přenosu od 106 kbps do 848 kbps.

Další aktualizace verze 2.3.3 čítají nové API pro grafiku, bluetooth (umožňuje aplikaci komunikovat s jednoduchým zařízením, které nemusí nabízet rozhraní pro autentizaci), media framework (např. získávání metadat z multimediálních souborů) a rozpoznávání řeči.

Pro vývojáře je poslední verze k dispozici ke stažení jako komponenta do Android SDK skrze Android SDK Manager.

Jediným telefonem na trhu, pro který je v tomto okamžiku aktualizace na pořadu dne, je Nexus S. Aktualizace na Android 2.3.3 ale neřeší dříve objevenou chybu, kvůli které má tento telefon problém s náhodnými restarty. Podle původních informací se majitelé Nexusu S měli dočkat opravy právě v těchto dnech, žel zatím nic nenaznačuje, že se tak skutečně stane. Update na Android 2.3.3 by se měl nainstalovat automaticky formou OTA (over the air) aktualizace.

Zdroj: Android Phone Fans, Android and Me, Android Developers a blog Android Developers.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)