TOPlist

Air Bank předběhla státní správu, začala uznávat eDoklady

air bank edoklady
  • Od letoška můžeme v telefonu používat aplikaci eDoklady
  • Uznávání státní správnou začne postupně během roku, poslední bude jako obvykle Česká pošta
  • Dobrovolnosti se meze nekladou, jako první banka překvapila Air Bank

Potřebujete si něco vyřídit v bance, ale zapomněli jste si doklady? Nevadí, tedy pokud je vaší bankou Air Bank. Nově totiž tato banka začala uznávat eDoklady v mobilu.

Připomeňme si, že eDoklady nejsou doklady vyfocené a uložené jako obrázek, ale speciální aplikace. O tom, jak dostat občanku do mobilu, jsme už psali.

Aplikaci eDoklady vnímáme jako velmi užitečný nástroj. Proto jsme se rozhodli umožnit našim klientům i novým zájemcům o naše služby používat ho u nás co nejdříve,“ říká Jakub Feldstein, produktový manažer Air Bank. eDoklady si lze aktivovat jednoduše například pomocí bankovní identity Air Bank, podrobnosti k projektu najdete na oficiálním webu.

aplikace eDoklady občanský průkaz detail

Povinnost uznávat eDoklady se v současnosti vztahuje (resp. bude vztahovat) pouze na úřady a Policii. Ti mají za povinnost eDoklady uznávat od 1. července 2024. Policie byla aktivní a začala eDoklady uznávat už v dubnu, za což jí patří velká pochvala.

Odkdy uznává
Centrální orgány státní správy (ministerstva, některé úřady) 1. leden 2024
Policie duben 2024
Úřady (FÚ, úřady práce) 1. červenec 2024
Místní a krajské samosprávy, Česká pošta, banky 1. leden 2025

Jak vidíte, není to jednoduché a pro jistotu asi bude ještě chvíli jistější mít s sebou i tu plastovou kartičku. Zvláště, pokud vás zlý osud zavede na poštu. Kompletní harmonogram uznávání si můžete najít na stránkách věnovaných eDokladům.

My Air
My Air

Používáte eDoklady?

Zdroj: Air Bank

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)