Menu

AIDE – IDE pro vývoj přímo na Androidu

Vyvíjíte mobilní aplikace a vadí vám nutnost použití “normálního” počítače? AIDE Team vám nyní přináší vývojové prostředí běžící přímo na Androidu. Není tedy třeba vyvíjet pouze na PC či notebooku a na zařízení s Androidem zkoušet až zkompilovanou aplikaci.

Přímo na svém zařízení můžete psát zdrojové kódy, syntaxe je samozřejmě barevně zvýrazněna. Výsledný program pak jednoduše můžete zkompilovat a ihned vyzkoušet. Blíží se tak doba, kdy budeme potkávat vývojáře zabrané do programování třeba i v metru? Podělte se s námi v diskuzi, co si o tom myslíte.

AIDE – Android Java IDE
AIDE Team
Verze1.0.beta6 (6. 3. 2012)
Velikost5,6 MB
2.2+

Zdarma

 

 

Komentáře

Honza

Honza

7.3.2012 15:13

Ta doba už dávno nastala, používám Touchcode (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchqode.editor), zkusil jsem i DroidEdit (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aor.droidedit), ale ten nebyl podle mého gusta.

AIDE vypadá moc dobře, zkusím a uvidíme, díky za zprávičku.

ShaWn

ShaWn

7.3.2012 15:32

+1! Zrovna jsem nad tim v pondělí přemýšlel, že by bylo fajn, kdyby něco takovýho vymysleli. Když se jim to podaří dotáhnout do použitelnosti, dokážu si představit programování na tabletu s připojenou klávesnicí, myší a třeba monitorem.

M.I.K

M.I.K

7.3.2012 16:10

Zkoušel jsem v tom nějaký základní hello world a je to docela použitelné. Samozřejmě na mobilu se v tom nějaké velké programování dělat nedá, ale na nějaké drobnosti a vyzkoušení něčeho se to dá použít.

David Polach

David Polach

7.3.2012 16:11

Zběžně jsem vyzkoušel a vypadá velmi nadějně :) Díky za zprávičku :)

Woodfish

Woodfish

7.3.2012 17:26

Mě by spíše zajímalo jestli existuje nějaký jiný IDE zaměřený spíše na PHP, HTML, CSS, JS. A jestli je nějaká app, která umožní zprovoznit Apache a MySQL.

petr

petr

7.3.2012 17:38

Musim vyzkouset, jde tam i podepsat aplikaci? Dobre pokud vam nekdo nareportuje chybu, vite o co jde a ze se chvili nedostanete k PC, muzete to fixnout On the Go:)

ic

ic

8.3.2012 16:26

@Woodfish takové IDE zatím není… ostatně jsou jen 3, kromě tohoto ještě Terminal IDE a JavaIDEdroid (tady je označení IDE trochu sporné).
Existuje jeden http server pro android PAW Server a ten má PHP jako plugin, ale nezkoušel jsem, tak nevím.

On Apache server s PHP a MySQL by ani tak potřeba nebyl… vždy je snadnější vytvořit si na produkčním serveru ještě nějakou test subdoménu a vyvíjet tam, ale nějaké to IDE by takhle asi fungovat nemohlo (leda nějaké cloudové, ale nevím, jestli něco takového je bez toho aby měsíční poplatky člověka zrujnovaly).

li737

li737

8.3.2012 19:33

Vyzkoušel jsem, nejprve jsem byl nadšený, ale po chvíli zklamaný. Na wildfire S více méně nepoužitelné. Kompilátor u trochu ale jen trochu větší aplikace se zasekne tj. běží a běží a nic. Soft klávesnice též zlobí a padá proces UI. A především je to celé nesmírně pomalé. Ovšem na tabletu se solidním výkonem to může být po doladění skvělá věc např. do vlaku. Každopádně takový počin kvituji, jen to chce výkonnější strojek a doladit.

Woodfish

Woodfish

9.3.2012 0:44

@ic Díky za info
@li737 Tak tahle app není pro mobily :-D Kór ještě na wildire :-D

li737

li737

9.3.2012 3:47

JJ ale mohlo by to být např. v manifestu… (Omezení verze os atd) ovšem pokud se jim to podaří odladit i pro slabší stroje tak by to byla dobrá pomůcka.

Lukáš Jakoubek

Lukáš Jakoubek

26.11.2012 21:16

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na pár info o aplikaci(s prémiovým klíčem).
Je tato aplikace kompatibilní s Nexus 7?
Jak funguje APK publishing?
je možnost vydání hotové aplikace na google play??
Jestli ano mohu si libovolně zvolit cenu za kterou budu aplikaci prodávat?
Kolik procent si bude strhávat google?
Po jaké době bude google vyplácet peníze za prodané aplikace?
Dají se aplikace vydávat jak na fyzickou osobu tak i právnickou?

Předem děkuji za odpovědi
Lukáš Jakoubek

ic

ic

27.11.2012 12:29

hodně otázek… takže:
nevím, ale měla by být
aplikace snadno a bez rootu vytvoří apk na jedno kliknutí
ano, ale Google chce po každém, kdo publikuje aplikace nějaký jednorázový poplatek.
jistě
většinou 30%, někdy o něco méně, ale částka se docela často mění
nevím, asi převodem
je tam určitá částka, přesně nevím
ano

RSS (komentáře k článku)