AI v Android mobilu je schopná vytvořit obrázek za pár sekund

Android AI Qualcomm umělá inteligence obrázky kreslení

S nástupem různých pokročilých AI nástrojů, které jsou schopné dle instrukcí či dotazů psát sofistikované textové odpovědi, vytvářet obrázky nebo i komunikovat nahlas, přibývá otázek, ve kterých oblastech časem najdou využití a kde všude je budeme co nevidět potkávat. Automaticky se samozřejmě nabízejí také chytré telefony a americký Qualcomm, který stojí za procesory Snapdragon, tuto budoucnost nastínil. Ukázal, že Android mobil je společně s AI schopný generovat obrázky během několika sekund.

Společnost dokázala vytvořit obrázek o velikosti 512 x 512 pixelů pomocí telefonu se systémem Android a populárního generativního modelu umělé inteligence Stable Diffusion pro převod textu na obraz. K tomu uvedla, že ke spuštění modelu Stable Diffusion 1.5 v telefonu, který vůbec nebyl připojen k internetu, využila svůj vlastní zásobník dat pro AI. Telefon tedy prováděl všechny operace sám.

World’s first on-device demonstration of Stable Diffusion on an Android phone

World’s first on-device demonstration of Stable Diffusion on an Android phone

Ve videu, které firma Qualcomm sdílela, je požadovaný obraz kočky v brnění vygenerován za necelých 15 sekund. Model Stable Diffusion vytvořil obrázek na základě anglického zadání: “Super cute fluffy cat warrior in armor, photorealistic, 4K, ultra detailed, vray rendering, unreal engine.” Dotyčný telefon měl jako hlavní čipset Snapdragon 8 Gen 2, takže mohlo jít například o některý z modelů řady Galaxy S23.

Android AI Qualcomm umělá inteligence obrázky kreslení kočka ukázka

Již dříve byl předmětem podobného pokusu telefon Sony Xperia 5 II s procesorem Snapdragon 865. Vytvoření obrázku o rozměrech 512 x 512 však autorovi testu Ivonovi Huangovi trvalo hodinu. Technika společnosti Qualcomm je tedy určitě mnohem rychlejší než ta, kterou použil tento vývojář. Amrická firma zmínila, že použitý model Stable Diffusion byl před testováním optimalizován pro “kvantizaci, kompilaci a hardwarovou akceleraci”.

Už jste použili AI pro kreslení obrázku? Kterou?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)