TOPlist

Konec diskriminaci a sexuálnímu obtěžování! Activision Blizzard zaplatí 54 milionů dolarů

Activision Blizzard
  • Kalifornské ministerstvo podalo žalobu proti společnosti Activistion Blizzard
  • Soudní spor trval více než dva roky
  • Activision Blizzard zaplatí 54 milionů dolarů (1,2 miliardy korun)

Po dvou letech od podání žaloby se Kalifornské ministerstvo dočkalo potvrzení svých tvrzení, když soud rozhodl v jeho prospěch. Tato žaloba se měla týkat sexuálního obtěžování a diskriminace žen na pracovišti. Activision Blizzard souhlasil se zaplacením přibližně 54 milionů dolarů jako součást dohody.

Nevhodné chování na území Blizzardu

Kauza, která začala už v roce 2021, se zaměřovala na obvinění ze sexuálního obtěžování a diskriminace žen na pracovišti. Kalifornský regulátor, známý jako Department of Fair Employment and Housing (DFEH), tvrdil, že ve společnosti panovala problematická kultura nazvaná „frat boy“. Jednoduše řečeno, tento výraz mluví o stereotypním chování některých mužů, kteří se určitými negativními rysy projevují nepřiměřenými vtípky až obtěžováním k opačnému pohlaví.

Activision Blizzard CEO ignored sexual misconduct allegations for years, WSJ reports

Activision Blizzard CEO ignored sexual misconduct allegations for years, WSJ reports

Ve snaze ukončit právní spory a skandál, Activision Blizzard souhlasil s vyrovnáním, které zahrnuje platbu přibližně 54 milionů dolarů. Částka je určena na pokrytí přímých úlev pro zaměstnance a náklady spojené se soudními spory. Z celkové sumy bude 45,75 milionu dolarů převedeno do fondu pro urovnání, určeného na odškodnění postižených zaměstnanců.

Události v roce 2021 dokonce spustili sérii odchodů některých zaměstnanců. Po podání žaloby opustili někteří zaměstnanci společnost, a to včetně významných postav vedení, jako byli tehdejší prezident Blizzardu J. Allen Brack a bývalý viceprezident HR. Tehdy dokonce vyplulo na povrch, že generální ředitel Bobby Kotick byl o podobných incidentech informován avšak situaci dále neřešil. Což pochopitelně vyvolalo velkou vlnu kritiky.

Co si myslíte o celé kauze s Activision Blizzard?

Zdroj: ign

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)