Acer Liquid Z3 – levný smartphone pro milovníky klasiky

acer_liquid_z3d

Společnost Acer oznámila chytrý telefon s Androidem – Liquid Z3 – který specifikuje jako „telefon pro začátečníky ve věku od 7 do 70 let“. Zatímco většina výrobců se zaměřila na velké obrazovky a vydává smartphony, které lze jen s obtížemi používat jednou rukou, firma Acer se rozhodla přijít s malým a kompaktním levným telefonem pro milovníky klasických rozměrů.

Rozměry Liquidu Z3 jsou 109 x 60 x 10,5 mm a váží 120 gramů. Přístroj je vybaven 3,5″ displejem s rozlišením 480 x 320 obrazových bodů, dvoujádrovým procesorem na 1 GHz, 512 MB RAM, 4 GB interního úložiště (s možností rozšíření paměťovými kartami) a 3megapixelovým fotoaparátem. Zařízení také podporuje jednu nebo dvě SIM karty, nechybí moduly Wi-Fi, 3G (HSPA + 21 Mb / s), GPS. a operačním systémem je Android 4.2 Jelly Bean.

Liquid Z3 bude k dispozici v černé a bílé, komu by výběr nestačil, bude moci zakoupit jeden ze speciálních výměnných krytů pro tento model. Smartphone se bude prodávat pouze v Belgii, na Ukrajině, ve Francii, Španělsku, Velké Británii, Itálii, Německu a Rusku za cenu 99 eur (tj. cca 2 600 Kč).

Zdroje: MobilTelefon, 4PDA, AntiiPhone. Hi-Tech.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)