Paměť jako u notebooků: Huawei připravuje telefon s 512GB úložištěm

huawei telefon 512gb uloziste

Za týden se dočkáme telefonu Huawei P20 a P20 Pro, ty by ještě neměly přijít s 512GB úložištěm. Nicméně certifikace v Číně nyní odhalila, že Huawei chystá i telefon s 6GB RAM a “půl tera” pamětí. Mohlo by se tak jednat o první telefon s takto velkým úložištěm.

Mobil s 512GB úložištěm? Huawei už jeden připravuje

Nový telefon s modelovým označením NEO-AL00 se objevil na stránkách certifikačního úřadu TENAA. A nejedná se jen o překlep nebo omyl. Huawei totiž požádal o úpravu dokumentu dodatečně a upravil právě sekci s pamětí.

512gb uloziste huawei telefon

Samotný Huawei si nevyrábí vlastní interní paměti pro mobilní telefony, veřejně není ani známé, že by se v tomto technologickém odvětví rozvíjel. Brzy se tak možná dočkáme oznámení toho, že se Huawei pustil do paměťových čipů. Případně se může také použít úložiště od Samsungu. Ti v prosinci oznámili, že začali s masovou výrobou právě 512 GB pamětí do telefonů.

V současné době existují dva Huawei telefony, které mají 256 GB úložiště. A to Huawei Mate 9 a Mate 10, obě ve verzi Porsche Edition. To by mohlo nasvědčovat tomu, že na na konci roku při oznámení Huawei Mate 11 Porsche Edition, se dočkáme i odhalení verze s 512GB úložištěm.

Dokázali byste využít 512 GB úložiště v telefonu?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)