TOPlist

MicroSD karty už nebudou třeba: Samsung vyrábí obří 512 GB úložiště

samsung 512 gb uloziste

Samsung oznámil masovou výrobu 512 GB úložiště pro chytré telefony, tablety a další přenosná zařízení. Takto velkého úložiště bychom se mohli dočkat již u nového vlajkového modelu Galaxy S9, který vychází na jaře příštího roku.

512 GB úložiště bude značně vylepšeno

Interní paměť formátu eUFS bude podle Samsungu značně vylepšena oproti předchozí 256 GB verzi. Používá totiž lepší V-NAND architekturu. Starší verze měla 48 vrstev, nová má 64. Zajímavé jsou také rychlosti tohoto úložiště.

512 gb uloziste samsung pamet

Podle Samsungu je sekvenční rychlost čtení až 860 MB/s, zápis pak s rychlostí až 255 MB/s. Náhodné čtení a zápis je pak 42 000 IOPS, respektive 40 000 IOPS. To je podle Samsungu až 400x více než u microSD karet. Společnost prozatím neprozradila, ve kterých telefonech se objeví poprvé možnost koupit si 512 GB úložiště. Spekuluje se o Galaxy S9, případně novém Note zařízení, které vychází na podzim. Každopádně na nějaké masovější rozšíření si musíme počkat, i telefony s 256 GB úložištěm jsou v dnešní době poměrné vzácné.

Dokázali byste využít 512 GB vnitřní paměti v telefonu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)