5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #207: Kvalitní USB-C kabel, powerbanka a další

kvalitní usb-c kabel

Kvalitní USB-C kabel, šikovná powerbanka, přívěsek a kabel v jednom a další. Vítáme vás u dalšího dílu seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů, který je tu s vámi každou středu.

1) Kvalitní USB-C kabel

Již několikrát se v našem seriálu v komentářích objevil dotaz na kvalitní USB-C kabel. Jeden z tipů vám proto přinášíme v dnešním díle. Tento kvalitní USB-C kabel od společnosti Baseus nabídne na obou stranách USB-C konektory a zvládne přenášet výkon až 60 W. Díky tomu se kvalitní USB-C kabel hodí i pro nabíjení notebooků, které jsou opatřeny tímto konektorem. Délka se pohybuje až do 2 metrů.

kvalitní usb-c kabel

Cena: 46 Kč (Aliexpress)

2) ZMI powerbanka QB822

Společnost ZMI je celkem známá tím, že dodává powerbanky pro společnost Xiaomi. Dnes si připravíme její další kousek s označením QB822, který se pochlubí kapacitou 20 000 mAh, podporou rychlonabíjení QC 3.0, displejem s ukazatelem kapacity, dvěma USB-A a jedním USB-C výstupem. Nabíjet se dá přitom kabelem MicroUSB i USB-C. Potěší rovněž elegantní vzhled.

ZMI QB822 – vlastnosti

 • vstup: Micro USB / USB-C
 • výstupy: 2x USB-A, USB-C, QC 3.0
 • kapacita: 20 000 mAh
ZMI QB822

Cena: 913 Kč (Aliexpress)

3) Bezdrátová nabíječka na telefon a hodinky v jednom

Bezdrátové nabíjení se dnes prosazuje stále více a více a v případě mobilních telefonů je již standardní výbavou lepších modelů. Tato technologie se ale dostává i do dalších oblastí, jako je chytré příslušenství či třeba hodinky. Pokud tak vlastníte telefon s bezdrátovým nabíjením a zároveň i hodinky s podporou této technologie, bude se vám hodit další tip. Ten totiž spojuje dohromady nabíječku pro telefon i hodinky. Potěší i podpora rychlonabíjení QC 3.0.

bezdrátové nabíjení telefon hodinky

Cena: 548 Kč (Aliexpress)

– zaslal František Novák (celkově 2 tipy)

4) Přívěsek s kabelem v jednom

Podobný tip jsme měli v předchozím díle, nyní na to navážeme. Nosit s sebou nabíjecí kabel se hlavně v dnešní době vyplatí, protože telefony využíváme velice intenzivně a ne vždy vydrží baterie až domů. Pokud potřebujete rychle dobít telefon a najdete i USB konektor (třeba v PC), kabel v přívěsku se bude hodit. Můžete jej mít třeba na batohu či klíčích. Na výběr je pak z konektorů USB-C, Micro USB a Apple Lightning.

přívěsek USB-C kabel

Cena: 91 Kč (Aliexpress)

– zaslal František Novák (celkově 2 tipy)

5) Kryt s hrací konzolí Tetris

Dnešní díl zakončíme spíše vtipnějším zbožím z Číny. Neznamená to, ale že by si jej nemohl někdo pořídit. Jistě si většina z vás vzpomene na hru Tetris, která se v různých obměnách objevila na konzolích, počítačích i telefonech. Co si dobu, kdy tato hra táhla, připomenout? Tento kryt vám umožní zahrát si tuto hru, aniž byste plýtvali baterii telefonu. Kryt totiž obsahuje samostatnou herní konzoli. Stačí tedy otočit telefon a začít hrát. Tento kryt je k dispozici pro mnoho telefonů různých značek.

tetris kryt

Cena: od 255 Kč (Aliexpress)

– zaslal Jan Siatka (celkově 1 tip)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů. Podívejte se také na speciál se 100 tipy.

O co budeme hrát?

 • 1. místo – cena v hodnotě 10 dolarů
 • 2. místo – cena v hodnotě 7 dolarů
 • 3. místo – cena v hodnotě 3 dolarů

xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Vyhlášení proběhne po 216. díle seriálu.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce? USB tester, powerbank nebo něco jiného?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)