Menu

5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #129: Herní sluchátka, OBD diagnostika a další

Středeční dopoledne přináší tradičně náš seriál 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů, tentokrát již s pořadovým číslem 129. Dnes si představíme levná herní sluchátka, OBD II diagnostiku do auta nebo třeba držák tabletu pro cestující v autě.

1) Levná herní sluchátka

Mezi našimi čtenáři je jistě mnoho herních příznivců, ať už počítačových, konzolových či mobilních. Tento tip přináší levná herní sluchátka, která vám tyto chvíle mohou zpříjemnit. Autor tipu navíc dodává svou osobní zkušenost: “Kdyby někdo sháněl herní sluchátka k počítači, tak se podívejte na tohle. Je to čínská kopie Siberia 350, které používám jako pracovní, nemají zatahovací mikrofon, zato u nich svítí, což je spíš na škodu. Zvuk je překvapivě dobrý, oproti Siberiím mají samozřejmě klasicky po čínsku výrazné basy, ale celkově je projev velmi příjemný. Za čtyřnásobně nižší cenu není co řešit. Jejich největší výhoda je, že jsou úžasně pohodlné (pokud nenosíte brýle). Na dlouhé hraní k nezaplacení. Náušníky mají snad i lepší než Siberie a není tak horko na uši. 3D sound jsem na nich ani nezkoušel, protože na něj u single driverů nevěřím a nefunguje uspokojivě ani na Siberiích.”.

Herní sluchátka Sades A6 – vlastnosti

 • délka kabelu: 2,2 m,
 • impedance: 30 Ohm,
 • frekvenční rozsah: 20-20000 Hz,
 • konektor: USB,
 • citlivost: 122 dB.

sades a6-nakupy cina

Cena: 575 Kč (Aliexpress)

– zaslal zogoth

2) Levná špuntová sluchátka

U sluchátek ještě zůstaneme, tentokrát se však zaměříme na špunty do uší. Ty se hodí především pro každodenní nošení a poslech hudby z telefonu. KZ ZS5 představují zajímavou variantu pro ty, kteří chtějí kvalitní zvuk a zároveň stále rozumnou cenu. Opět přichází s vlastním doporučením a zkušeností našeho čtenáře, který dodává, že se za danou cenu jedná o velmi kvalitní sluchátka.

KZ ZS5 – vlastnosti

 • délka kabelu: 1,25 m,
 • impedance: 8 Ohm,
 • frekvenční rozsah: 7-46000 Hz,
 • konektor: 3,5mm jack,
 • citlivost: 106 dB.

sluchátka KZ ZS5-tipy z ciny

Cena: 545 Kč (GearBest)

– zaslal zogoth

3) Pouzdro nejen pro mobilní příslušenství

Jeden z našich čtenářů doporučil šikovné pouzdro, které poslouží k přenosu a ochraně různého příslušenství či zařízení. Osobně jej používá a doporučuje pro jeho nízkou cenu a kvalitní zpracování. Pouzdro se nabízí pro přenos pevného disku, MP4 přehrávače, ale i třeba mobilního telefonu či nějakého příslušenství.

pouzdro-levne zbozi

xiaomi kamera do auta-zbozi z ciny

Cena: 37 Kč (Aliexpress)

– zaslal Jan Antošovský (celkově 3 tipy)

4) Bluetooth přijímač

Náš 4. tip je určen především pro automobilové nadšence, kteří by rádi ke svému auto připojili diagnostiku. Postačí vám přitom k tomu levná OBD diagnostika a aplikace v mobilním telefonu. Autor tohoto tipu dodává: “Pro automobilové nadšence posílám BT modul diagnostiky automobilu. Dlouho jsem hledal modul, který bude podporovat jednotky koncernu VW (Audi, Seat, VW a Škoda) ročník 2004-2012, tento modul opravdu funguje! Osobně používám k diagnostice svojí Octavie II.”.

ELM-327-OBD II-zbozi z ciny

Cena: 167 Kč (Aliexpress)

– zaslal Jan Antošovský (celkově 3 tipy)

5) Držák tabletu mezi sedačky

Příslušenstvím k automobilu dnešní seriál i zakončíme, poslední tip se může hodit především rodičům, kteří vozí své ratolesti v autě. Tento držák je možné připevnit mezi opěrky hlavy předních sedaček a umístit do něj tablet. Díky tomu pasažéři na zadních sedačkách mohou pohodlně sledovat například filmy či hrát hry. Autor tipu dodává: “Perfektní držák do auta mezi přední sedačky, úžasná věc pro ty, kdo mají 2 děti a jeden tablet :-) . Osobně používám půl roku a nemohu si ho vynachválit“.

drzak tabletu-cinske zbozi

Cena: 804 Kč (Aliexpress)

– zaslal Jan Antošovský (celkově 3 tipy)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

--->Pro hlasování je potřeba se přihlásit!<---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Vyhlášení proběhne po 126. díle seriálu v samostatném článku.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce?

 

Komentáře

johny1176

8.11.2017 6:11

Tak ten drzak na tablet, je poměrně nebezpečná věc při nehodě, hlavně pro děti. Když už, tak raději investuji do dalšího tabletu a zakoupim drzak na opěrku pro každého, k tomu kazdemu bluetooth sluchatka. A je to mnohem bezpečnější, než ta duralova tyč. Další nevýhodou je, ze při použití, musí být obě přední sedadla nastavena stejně.

Janantosovsky

Stringo 3

8.11.2017 6:37

K tomu držáku mezi přední sedadla. Není nutné mít sedadla v rovině. K nehodě asi jen toto: pokud k nehodě dojde, tak děti sedí v isofixem aretovaných sedačkách, nemělo by tedy vůbec dojít ke kontaktu pokud budou řádně připoutané. V podstatě nic co není uchyceno ke karoserii vozu není bezpečné, což se týká i klasických držáků na opěrkách, nebo i držáků telefonu nebo navigace. Pokud byste chtěl být perfekcionista, musel byste investovat tisíce do hlavových opěrek s integrovanými přehrávači…

Co konkrétního by se mohlo přihodit při nehodě s tímto držákem? Ne že bych jo přestal používat, jsem s ním maximálně spokojený, ale zajímá mě Váš názor.

DavCZa

8.11.2017 7:31

Co dodat, přestal jsem do této “rubriky” přispívat svými typy od té doby, co jsem sice něco “vyhrál”, ale doposud jsem nic neobdržel a jelikož je to již nějakou dobu, tak nepředpokládám, že oné výhry někdy dočkám.

Každopádně to, co se tady uvádí jako zajímavé zboží je tak trochu k smíchu. Tím nechci urážet přispěvatele, ale je to výtka na redaktory, kteří toto “zajímavé zboží” uveřejňují. Chtělo by se to trošku zamyslet a dávat jsem opravdu něco zajímavého, co vy na to? Nebo třeba tuto rubriku publikovat jednou za 3 týdny, aby se z těch návrhů dalo vybrat opravdu něco zajímavého.

Marián Kyral

8.11.2017 7:54

Ad ODB)
diagnostika by se mi líbila, ale poté co mi auto (i díky ODB) ukradli, mám tento konektor bez napětí. A zapnout jde jen v servisu.

Sestka

sestka39 0

8.11.2017 8:09

Ad sluchátka KZ ZS5: mám je doma, jsou to skvělá sluchátka s ohledem na zvuk, ale pozor na jejich velikost. Určitě nemůžu souhlasit s tím, že se hodí na každodenní nošení, už po pár desítkách minut z nich bolí uši a vydržím je mít nasazená jen hodinu. Navíc se mi už mnohokrát stalo že při vyjímání z uší mi v jednom uchu zůstal gumový klobouček, a to pak z ucha sami nevyndáte. Na rozdíl od třeba Phonaků PFE totiž tato čínská sluchátka nemají na objímce zvukovodu žádný kroužek, který by zabránil svlečení kloboučku při vyndávání z ucha

Zdenda.miky

Zdenda.miky 0

8.11.2017 16:15

Sestka39: Taky vlastním oboje,KZ ZS5 i Phonaky. Zpočátku jsem měl s KZ ten samý problém,nicméně po pár dnech nošení si ucho zvyklo a teď je můžu nosit i hodiny s přehledem,žádnou bolest už nepociťuji. Že by mi nástavce zůstaly v uchu se mi tedy ještě nestalo,zkus změnit velikost,nebo si je nedávej tak hluboko do ucha,tyhle sluchátka právě potřebují spíš mělčí usazení. Eventuálně zkus pořídit úplně jiné nástavce,existuje spousta typů,které se dají použít místo origo dodávaných.
Je fakt že teda Phonaky jsou asi nejpohodlnější in-eary co jsem kdy měl,nicméně po zvukové stránce jsou už dávno překonány,dnes už je strčí do kapsy ledasco z Číny za litr.

RSS (komentáře k článku)