Menu

5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #155: Xiaomi nabíječka, magnetická podložka a další

Středeční ráno začněme opět seriálem 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů, ve které na nás čeká Xiaomi nabíječka, chytrá zásuvka, obal na telefon a další.

1) Xiaomi nabíječka

Společnost Xiaomi má ve svém portfoliu spoustu zajímavého příslušenství, které se pochlubí dobrými specifikacemi a i lákavou cenou. Jedním z nich je i Xiaomi nabíječka, která se pyšní hned pěticí USB-A konektorů a jedním USB-C konektorem. Díky tomu je možné nabíjet hned několik zařízení naráz, nechybí pak ani podpora rychlonabíjení Quich Charge 3.0. Na naší speciální stránce můžete najít i další Xiaomi produkty v akci.

Xiaomi nabíječka – vlastnosti

 • konektory: 5x USB-A, USB-C
 • podpora rychlonabíjení
 • výkon: 60 W
 • délka kabelu: 100 cm

Xiaomi-Mi-USB-Charger-tipy z ciny

Cena: 641 Kč (GearBest)

2) Xiaomi magnetická podložka

I v druhém tipu si ukážeme zboží od čínské společnosti. Tentokrát je jím magnetická podložka, která se hodí každému kutilovi. Lze ji použít hlavně při rozebírání elektroniky, která má spoustu menších šroubů (například mobilního telefonu).

Xiaomi-mijia-wowstick-nakupovani v cine

Cena: 85 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 8 tipů)

3) Chytrá zásuvka s krytkou

Poohlížíte se po chytré zásuvce a rádi byste ji umístili do míst s horšími podmínkami? Pak je tu náš třetí tip, který se pochlubí odolností IP43 díky krytkám. Zásuvku lze ovládat nejen mobilním telefonem, ale i třeba hlasovým ovládáním skrze Google Home nebo Amazon Alexa.

chytra zasuvka-cinske obchody

xiaomi kamera do auta-zbozi z ciny

Cena: 548 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 8 tipů)

4) Chytré hodinky DZ09 v akci

O chytrých hodinkách DZ09 jsme se již na našem portálu několikrát zmiňovali, tentokrát jsou ovšem v akci za luxusní cenu 242 Kč. S touto cenou samozřejmě nemůžete čekat zázraky, na druhou stranu toho hodinky s touto cenou nabízejí hodně. Tedy alespoň papírově. Nechybí totiž fotoaparát, slot pro SIM a paměťovou kartu, krokoměr či systém v českém jazyce.

dz09-nakupy v cine

Cena: 242 Kč (Aliexpress)

5) Obal telefonu na kolo

Krásné počasí nás již doprovází delší dobu a spousta lidí vyrazila na kolo. Šikovné tak může být pouzdro na mobilní telefon, které se dá upevnit přímo na řídítka. Kromě telefonu pojme i několik další věcí a dá se do něj tedy umístit i třeba peněženka, klíče apod.

obal na kolo-cinske eshopy

Cena: 245 Kč (GearBest)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

--->Pro hlasování je potřeba se přihlásit!<---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Vyhlášení proběhne po 158. díle seriálu v samostatném článku.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce?

 

Komentáře

Lumpy

Lumpy 3

16.5.2018 13:03

DZ09 mam.
Jestli si chcete koupit chytrý hodinky a váháte, tak si tyhle kupte, ať si to vyzkoušíte. Někomu chytrý typ hodinek nemusí vyhovovat.

– jinak foťák je vtip, když se vyfotíte a ukážete to někomu, tak se zeptá to seš ty? :-D
– baterka, tak den a půl/dva
– jde s nima volat a překvapivě docela dobře, ale neznam nikoho kdo by to využíval (krom 007 J.Bonda :-) )
– ukazuje klasicky upozornění co se vám ukazujou na mobilu
– jdou číst jen SMS (WhatsApp atd nejdou číst)
– ciferniky sou tam tři a nic moc kůl to neni :-)
– když se chcete podivat kolik je hodin musite zmačnout talčítko

Jako test před tím než si koupíte nějaký kvalitnější hodinky je to super za ty prachy.

Libb

Libb 82

16.5.2018 13:35

Obávám se, že to není úplně dobrý test. Spíš to člověka utvrdí v tom, že chytré hodinky jsou na houby :(

Mikihans

mikihans 54

17.5.2018 0:01

DZ09 mám asi rok, na ruce jsem je měl možná tři dny. Výpadky spojení a mizerně vyřešené notifikace mě naprosto odradily.

Teď mám asi 4 měsíce Mi Band 2 a sundávám ho z ruky jen jednou za měsíc na nabíjení. I když neumí nic moc, udělá víc služby než takto levné hodinky.

V6ak

v6ak 27

17.5.2018 8:53

Jak je ta nabíječka kompatibilní s českou zásuvkou?

Wojtishek

wojtishek 2

17.5.2018 9:46

mikihans: doporučuji zakoupit Mi Tools, když jsem měl MiBand 2, appka neskutečně rozšířila možnosti náramku – https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zdenekhorak.mibandtools

Radeg

radeg 34

17.5.2018 10:12

v6ak:
Ty neumíš používat internet?
Kliknu a vidím: zástrčka je plně kompatibilní, zásuvky jsou “německé”, “EU” – jak kdo chce tomu říkat.
Čili všechno nové ANO, jakákoliv plochá ANO.
Nestrčíš tam pouze ty nejstarší u nás používané, plně kulaté, zástrčky.

V6ak

v6ak 27

17.5.2018 11:01

radeg: Ale já se ptal na nabíječku (Xiaomi), ne na chytrou zásuvku. Na stránku produktu jsem se díval (zmiňují napětí, ale ne plug type). Googlit o tom je těžké – produkt může mít více variant a prodávat se mohou regionálně různé varianty.

Podle videa to vypadá, že zástrčka má nějaké hranaté kolíky, takže do českých zásuvek to asi nepůjde. Adaptéru bych se radši vyhnul. (Přecejen české/francouzské a německé zásuvky mají celkem dobře vyřešenou safety, u čínských takový pocit nemám – IMHO při částečném zastrčení budou kolíky už pod proudem, ale ještě odkryté.) Asi by šlo pořídit jiný kabel (ten vypadá podobně jako mickeymouse, ale má jen 2 piny), otázka ale je, co přesně hledat.

A taky to měl být určitý feedback redakci – u takového zboží ze zahraničí je celkem důležitá informace, jak moc bude použitelné v ČR (popř. jinde). Podobně u hodinek se SIM šlo uvést, zda podporuje i CZ frekvence, pro mnohé to může být podstatnější než systém v češtině. Od regionálního serveru jako SvětAndroida bych čekal i přidanou hodnotu v podobě takovýchto regionálně specifických informací.

Mikihans

mikihans 54

17.5.2018 22:48

wojtishek: díky za tip, zakoupeno a je super :) hlavně jméno volajícího se mi hodně líbí :)

Radeg

radeg 34

18.5.2018 7:20

@v6ak:
Aha, jasně, nabíječka.
No, já myslím, že je to standardní zásuvka jako bývá u radiopřijímačů, mikrověží, apod.

Libb

Libb 82

18.5.2018 7:50

Trochu mě u té nabíječky děsí požadavek na 1.6A na vstupu

Jinak to asi bude fakt klasický dvoukolík, ten kabel koupíš zvlášť, ale s nabíječkou dostaneš ten co je na videu se obávám.

V6ak

v6ak 27

18.5.2018 19:45

@Libb: Co je špatného na 1.6A? Že by to kabel nemusel utáhnout? (OK, dobré zkontrolovat.) Nebo že je to neefektivní?

K efektivitě: Těch 1.6A pravděpodobně bude myšleno pro 100V (možná 110V), ne pro 220V. Bude v tom asi i určitá rezerva a bude to počítat s peakem (například nabití všech kondenzátorů těsně po zapojení do zásuvky), ne s průměrem při plném zatížení. Na vstupu by měl výrobce garantovat, že ten proud bude maximální odebíraný, na výstupu by naopak mělo jít o minimum, co je schopen určitě dodat.

Co se týče efektivity, zkusím to porovnat s ostatními. Budu počítat maximální příkon při 100V (jakkoli problematické, bide to u všech nabíječek stejné) a maximální garantovaný výkon.

* tato nabíječka Xiaomi má příkon 160W, výkon 60W (18W USB C, 18W QuickCharge a 24W ostatní čtyři porty dohromady), účinnost 37.5 %.
* jakési starší Raikko se vstupním proudem asi 0.2A (pokud dobře čtu ošoupaná písmena), tedy příkon 20W, a výstupem 5V @ 1A (výkon 5W), účinnost 25 %.
* Nabíječka notebooku Dell 5578, vstup 1.3A (130W), výstup 19.5V @ 2.31A, tedy 45.045W. Účinnost 34.65 %.
* Nabíječka BlackBerry (ke KEYone), vstup 0.5 A (50W), výstup až 9V @ 1.67A (15.03W), účinnost 30.06 %.

Z těchto několika nabíječek tedy vychází dokonce nejúčinněji. To bych bral s rezervou, ale přinejmenším mi z těch výpočtů nepřijde, že by 1.6A bylo nějak moc.

Czfox

czfox 0

26.5.2018 15:41

Tak 6x port nabíječku jsem objednal, tak jsem zvědav.

Vcacky

vcacky 0

6.6.2018 11:11

Obal na telefon je hroznej šmejd měl jsem ho a po půl roce nefungoval ani jeden zip

RSS (komentáře k článku)