Čekáte balík z Číny? Sledujte jeho cestu v aplikaci 17Track

Čekáte-balík-z-Číny-Sledujt

Nákupy na Internetu zaznamenaly před několika lety velký „boom“ a bublina stále nesplaskla – naopak systematicky roste. Mění se však její složení – stále více českých zákazníků nakupuje ze zahraničí. Kdo někdy čekal na balík z Číny, ten jistě potvrdí, že to bývá poměrně dlouhodobý proces. Můžete si ho zkrátit sledováním, jak vaše zásilka putuje po světě pomocí aplikace ALL-IN-ONE PACKAGE TRACKING (v české mutaci VŠE V JEDNOM PRO SLEDOVÁNÍ ZÁSILKY).

Obsah článku

Co aplikace slibuje?

Pokud jste někdy zjišťovali, kde se toulá váš balík z Číny, který jste si objednali například na základě našich tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů, nebo jste využili Gearbest akce, možná jste narazili na webovou aplikaci 17Track.net. Právě její tvůrci stojí za programem, o kterém bude dneska řeč. Nejsilnější stránkou tohoto projektu je schopnost sledovat zásilky 250 dopravců z celého světa. To vše zdarma a bez jakýchkoli reklam.

17Track.net označuje sám sebe za „největší globální platformou pro sledování balíků.“ Podporuje více než 170 poštovních dopravců (např. China Post, China EMS atd.) a několik desítek kurýrních služeb.

Jako hlavní vlastnosti a funkce autoři jmenují:

 • Sledujte současně několik zásilek od různých dopravců.
 • Upozornění při změně stavu.
 • Obnova dat o všech sledovaných balíčcích potažením.
 • Automatické zjištění dopravce z čísla zásilky.
 • Zkopírujte a sdílejte odkazy a výsledky sledování.
 • Automatické vytažení čísel balíků z libovolného textu.
 • Pojmenujte si položky tak, abyste poznali, o jaký balík se jedná.
 • Čtečka čárových kódů a QR kódů.
 • Několik podporovaných jazyků, včetně češtiny.
 • Widget na domovskou obrazovku.
 • Uživatelské rozhraní pro tablety.
 • Cloudová synchronizace mezi více zařízeními.

 

Jak sledovat balík z Číny?

Prvním krokem je pochopitelně instalace aplikace ALL-IN-ONE PACKAGE TRACKING, která se v launcheru objeví jako ikona 17TRACK. Po prvním spuštění se vás ujme průvodce, který v několika krocích postupně seznámí se základními funkcemi. Příjemným faktem je, že komunikuje česky.

Dalším krokem je registrace účtu, kterou můžete provést buď na e-mail, nebo účtem Google, Facebook, VKontakte či QQ. Výhodou založení účtu je možnost sledovat své zásilky na více zařízeních – například na mobilním telefonu a tabletu.

Jak sledovat zásilky?

Po založení účtu se ocitnete v rozhraní aplikace, které odpovídá současným designovým trendům. Autoři by si ale měli udělat pořádek v textech – na jedné z uvítacích obrazovek totiž uvádějí možnost sledovat současně až deset zásilek, na hlavní obrazovce programu je toto číslo čtyřikrát vyšší. Čísla sledovaných zásilek, která byste měli najít v e-mailech od prodejce (případně někde v rozhraní platformy, přes kterou jste nakoupili), můžete přidávat přes plovoucí tlačítko „plus“ v pravém dolním rohu.

Po zadání čísla proběhne identifikace dopravce, vyhledání zásilky a zobrazení záznamů. Pomocí tlačítka v dolní nástrojové liště si můžete nechat jednotlivé položky přeložit strojovým překladačem. Zásilka se následně uloží do seznamu na hlavní obrazovce. Jednotlivé položky odsud můžete otevírat a sledovat jejich stav. V kontextové nabídce pak najdete možnost archivace balíku, úpravy poznámky (zde jde o popisek, díky kterému například můžete poznat, co je obsahem balíčku), kopírování čísla balíku a podrobností o jeho cestě.

Čísla balíků lze také zadávat naskenováním QR kódu nebo čárového kódu – tuto možnost najdete na hlavní obrazovce v kontextové nabídce Skenovat. Pokud potřebujete archivovat či smazat několik položek najednou, je nejrychlejší cestou dávkové upravování seznamu přes možnost Upravit. Seznam zásilek můžete aktualizovat potažením směrem dolů.

Ve výchozím stavu provádí aplikace automatickou aktualizaci údajů o balících a informuje o změnách jejich stavu přes notifikace. Pokud by vám toto chování vadilo, stačí klepnout na ikonu profilu v nástrojové liště a v sekci Nastavení deaktivovat Oznámení. Kromě možnosti změny jazyka aplikace nenabízí žádné další možnosti konfigurace.

Resumé

V minulosti jsme recenzovali například aplikaci Sledování zásilek, která však podporuje jen dopravce, operující na našem území. Také Česká pošta má svůj vlastní program pro Android, nicméně jen pro své zásilky. Pokud však čekáte balík z Číny, ani jeden z těchto programů ho sledovat nedokáže. Právě zde nastupuje 17Track.net, podporující více než dvě stovky přepravců z celého světa.

Aplikace je jednoduchá, oceňujeme schopnost zadávat balíky naskenováním kódu a hodnotíme automatickou identifikaci dopravce, která ve většině případů opravdu funguje. Všechny své balíčky tak budete mít na jednom místě, díky čemuž můžete mít permanentní přehled o jejich cestě za vámi. Jako velmi praktické shledáváme notifikace, jež vás budou průběžně informovat o všem, co se s balíkem děje. Příjemným kladem je lokalizace do češtiny.

Negativa se v tomto případě hledají jen těžko. Chybičky objevujeme, až když se zaměříme na maličkosti, jako jsou odlišné údaje o maximálním počtu souběžně sledovaných zásilek. Jinak tomuto programu můžeme jen těžko vytknout něco dalšího.

Program ALL-IN-ONE PACKAGE TRACKING je v Obchodě Play tři a půl roku a za tu dobu si ho nainstaloval více než milion uživatelů. O jejich značné spokojenosti svědčí průměrná známka 4,7. Instalační balíček je velký 20 MB a můžete ho používat na zařízeních s Androidem 4.0.3 a novějším.

17TRACK Package Tracker
17TRACK Package Tracker

Sledujete aktivně, jak k vám putují balíky ze zahraničí?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)