5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #199: USB-C na HDMI kabel a další

USB-C na HDMI kabel

USB-C na HDMI kabel, externí touchpad a klávesnice, pouzdro na příslušenství a další. Vítáme vás u dalšího dílu seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů, který je tu s vámi každou středu.

1) USB-C na HDMI kabel

Dnes je vcelku snadné propojit mobilní telefon a třeba chytrou televizi bezdrátově pro přenos videa. Ne vždy to však ale televize podporuje a ne vždy je zároveň tento způsob přenosu vhodný pro přehrávání videa ve vysokém rozlišení. Na toto je zatím stále spolehlivější kabel. Možností je tak použít tento USB-C na HDMI kabel, kterým lze moderní smartphony propojit s televizemi či projektory.

USB-C na HDMI kabel lze použít jen u smartphonů, které tuto možnost podporují. Například nejnovější řadu telefonů Samsung či Huawei.

USB-C na HDMI kabel

Cena: od 222 Kč (Aliexpress)

2) Externí touchpad a klávesnice

Hledáte možnost, jak z gauče ovládat pohodlně multimediální centrum nebo třeba počítač při přehrávání filmů? Výborným řešením je tento externí touchpad a klávesnice v jednom. Díky bezdrátovému USB donglu jej můžete připojit k zařízení se systémem Windows, MacOS i třeba Android. Díky přepínači pak volíte, zda chcete používat dotykovou plochu jako touchpad nebo klávesnici pro zadávání a psaní. Výdrž na jedno nabití se pohybuje okolo 1 týdne.

touchpad a klávesnice

Cena: 468 Kč (Geekbuying)

– zaslal Jozef Doliňák (celkově 1 tip)

3) Pouzdro na příslušenství Baseus

Na výlet, dovolenou nebo i třeba pracovní akci se může hodit pouzdro, kam schováte vše potřebné. Ať už se jedná o myš, nabíječky, kabely, flash disky a další věci. Vše budete mít na jednom místě a navíc ve voděodolném pouzdře.

pouzdro na příslušenství baseus

Cena: 272 Kč (Aliexpress)

– zaslal Martina Mašková (celkově 4 tipy)

4) Klíčenka a nabíjecí kabel

Smartphony využíváme velkou část dne a velice často se stane, že na jedno nabití nevydrží. Proto je nutné energii často doplňovat, k čemuž je zapotřebí zdroj energie a nabíjecí kabel. Nabíječky nebo USB porty počítače jsou často po ruce, s kabely už je to však horší. Co si tedy pořídit jednoduchý přívěsek, který je zároveň USB kabelem? Na výběr je MicroUSB i USB-C konektor.

přívěsek a USB kabel

Cena: od 38 Kč (Aliexpress)

5) Podložka pod notebook

Poslední tip směřuje hlavně k uživatelům notebooků. Je jím totiž jednoduchá podložka, která pomůže s chlazením notebooku i lepším sklonem pro psaní. Skládá se ze dvou částí, které se umístí jako další “nohy” pod notebook. Tím vznikne vzduchová mezera pod notebookem pro lepší chlazení i lepší sklon pro pohodlné psaní. Díky magnetu se dají obě části semknout a snadno přenášet.

podložka pod notebook

Cena: 164 Kč (Aliexpress)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů. Podívejte se také na speciál se 100 tipy.

O co budeme hrát?

 • 1. místo – cena v hodnotě 10 dolarů
 • 2. místo – cena v hodnotě 7 dolarů
 • 3. místo – cena v hodnotě 3 dolarů
xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Vyhlášení proběhne po 205. díle seriálu.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)