5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #188: Snímač pohybu, chytré zásuvky a další

snímač pohybu

Snímač pohybu s napojením na IFTTT, chytré zásuvky, stojánek telefonu či tabletu a další. Pokračujeme dalším dílem seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů.

1) Chytrý snímač pohybu

Budujete doma chytrou domácnost nebo jen chcete mít přehled, když někdo přijde domů? S tím vám může pomoci chytrý snímač pohybu. Ten se připojí na WiFi a je možné jej spravovat z mobilního telefonu. Chytrý snímač pohybu lze dokonce propojit i třeba se systémem IFTTT a vytvořit tak třeba pravidla pro chytré osvětlení nebo zprávy do mobilního telefonu. Baterie přitom vydrží 1 rok při 25 sepnutí za den.

snímač polohy

Cena: 413 Kč (Aliexpress)

– zaslal Jaroslav Urban (celkově 2 tipy)

2) Stojánek na tablet či telefon

Druhým dnešním tipem je stojánek, který dobře poslouží jak pro telefon, tak i pro tablet. Dá se navíc velice jednoduše složit a tím i snadno přenášet. Jeho konstrukce umožní nastavit si přesně takový úhel, jaký je potřeba. Silikonové podložky pak zabraňují proklouzávání přístroje.

stojánek na telefon

Cena: 136 Kč (TinyDeal)

– zaslal Jozef Doliňák (celkově 3 tipy)

3) Pouzdro na elektroniku

Vozíte s sebou na dovolenou nebo klidně i do práce spoustu elektroniky, kabelů a příslušenství? Pak se vám může hodit toto šikovné pouzdro, do kterého toho vměstnáte opravdu hodně. Větší kapsy pojmou i například pevné disky, přehrávače nebo menší fotoaparáty. Potěší i voděodolné tělo a velice sympatická cena.

pouzdro na kabely

Cena: 195 Kč (Aliexpress)

4) Chytrá zásuvka se 4 konektory

Chytrých zásuvek dnes můžete na trhu najít spoustu. Jedná se o šikovný způsob, jak na dálku zapínat či vypínat napájení “hloupých” spotřebičů. Co když ale chcete ovládat více zařízení než jedno? Místo nákupu 4 zásuvek můžete zakoupit tento model, který to zvládne najednou. Kromě 4 klasických zásuvek 230 V disponuje i 4 USB porty, které lze rovněž aktivovat na dálku – zde už však všechny najednou. Ovládání mobilní aplikací není jedinou možností, díky podpoře Google Home či Amazon Alexa můžete zásuvku ovládat i hlasem.

chytrá zásuvka

Cena: 666 Kč (Aliexpress)

– zaslal Jaroslav Urban (celkově 2 tipy)

5) Zásuvka s měřením spotřeby

Potřebujete vědět, jakou reálnou spotřebu má třeba váš stolní počítač? Nebo pračka? Nebo třeba celonoční nabíjení nějakého přístroje? Jednoduchým a levným řešením je zásuvka, která vám to prozradí. Jednoduše do ní člověk zapojí přístroj a přehledný displej prozradí vše potřebné.

zásuvka měření spotřeby

 

Cena: 273 Kč (FR Plug – Aliexpress)

– zaslal radeg (celkově 1 tip)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů. Podívejte se také na Vánoční speciál se 100 tipy.

O co budeme hrát?

 • 1. místo – cena v hodnotě 10 dolarů
 • 2. místo – cena v hodnotě 7 dolarů
 • 3. místo – cena v hodnotě 3 dolarů
xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Vyhlášení proběhne po 194. díle seriálu.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)