5 tipů pro efektivnější práci v aplikaci Gmail

aplikace gmail tipy

Aplikace Gmail patří mezi nejpopulárnější nástroje, určené, pro správu elektronické pošty. Nejedná se však o jen tak ledajakého e-mailového klienta. Svým uživatelům nabízí celou řadu pokročilých a užitečných funkcí, jež mohou napomoci větší efektivitě při práci. Dnes se podíváme na některé z nich.

Gmail
Gmail

#1 Aplikace Gmail a plánované odeslání e-mailu

Správné načasování může v mnoha případech znamenat úspěch, nebo neúspěch celého snažení. Gmail v tomto ohledu nabízí šikovný nástroj, který umožní odeslání zprávy v konkrétní čas a datum. Díky čemuž má větší šanci na umístění na předních příčkách inboxu. Pro jeho použití je třeba napsat danou zprávu a kliknout na ikonu tří teček v horním rohu aplikace. Zde pak už jen stačí navolit konkrétní den a hodinu.

#2 Připomenutí nezodpovězené pošty

Stalo se vám někdy, že jste zapomněli odpovědět na důležitý e-mail? S desítkami příchozích zpráv denně se není čemu divit. Velice užitečnou vlastností aplikace Gmail je v tomto případě volba připomenutí nezodpovězené pošty, které se po několika dnech (typicky po třech) zobrazí v horní části inboxu. Nezodpovězené e-maily tak na vás vyskočí hned po zapnutí aplikace. Zapnete ji prostřednictvím nastavení konkrétního účtu, v sekci připomenutí, pod položkou „Odpovědi a nevyřízené e-maily“. Funkci je pak možné využít jak pro doručenou, tak pro odeslanou poštu.

připomenutí pošty gmail

#3 Odložení vyřízení e-mailu

Abyste situaci, nastíněné v předchozím odstavci, předcházeli, můžete využít funkce „Odložit“, kterou lze najít po otevření e-mailu v menu skrytém pod třemi tečkami v pravém horním rohu. Zpráva se tak sama připomene ve vámi zvolený datum a čas.

#4 Pokročilé vyhledávání pošty

Nezodpovězená pošta však není jediným strašákem e-mailové korespondence. Celkem snadno se může stát, že potřebujeme najít konkrétní zprávu, která se ovšem nezobrazí ani po zadání údajů o příjemci. Jako další vyhledávací parametr pak může sloužit přibližné datum přijetí/odeslání. Do vyhledávací lišty tak stačí zadat frázi „before DD.MM.YYYY“, pro zobrazení veškeré pošty před zadaným datem, nebo „after DD.MM.YYYY“ pro zobrazení veškeré pošty po zadaném datu.

#5 Obsah e-mailu jako nový úkol

Pokud používáte Gmail v práci, tak jsou vám jeho prostřednictvím také, pravděpodobně, zadávány jednotlivé úkoly. Abyste tento obsah oddělili od zbytku korespondence, můžete využít užitečného nástroje pro export e-mailu do aplikace Úkoly Google, kde pak lze úkol dále editovat. Součástí položky je také odkaz na původní zprávu z Gmailu. Můžete se tak kdykoli podívat na detaily zadání. Nový úkol, prostřednictvím aplikace Gmail, vytvoříte tak, že otevřete e-mail a pod ikonou tří teček zvolíte možnost „Přidat do Úkolů“.

Aplikace Gmail nabízí ještě celou řadu dalších pokročilých funkcí, které lze v rámci pracovního i soukromého života využít. O některých z nich, jako je například využití rychlého přepínání mezi účty, nebo důvěrný režim, určený pro ochranu osobních údajů jsme již psali v předešlých článcích. Všechny zmíněné tipy pak můžete využít také ve webové verzi tohoto populárního e-mailového klienta.

Používáte popsané funkce aplikace Gmail?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

whatsapp_triky

10 užitečných tipů a triků pro WhatsApp

Návody Karel Kilián Karel Kilián
5 min. uložit na později

Komentáře (9)