5 tipů na zboží z Číny: “Chytré” světelné dekorace do bytu

tipy z číny chytré světelné dekorace aliexpress

Jsme tu s dalšími tipy na zajímavé zboží z čínských obchodů. Tentokrát jsme se rozhodli svézt na vlně estetického dovybavování domácnosti, které jistě bude před blížícím se podzimním a také vánočním obdobím pro mnohé z vás příležitost sáhnout třeba na serveru AliExpress i po šikovných gadgetech neboli elektronických vychytávkách. V dnešním výběru se nacházejí “chytré” světelné dekorace, jejichž primárním cílem není úplně intenzivní svícení, ale hlavně zajímavý efekt nebo navození atmosféry.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru, čímž z pohledu českých zákazníků v podstatě předběhl chystaný tuzemský zákon. Pod cenou zboží můžete vidět větu “Price includes VAT” neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Usínací a probouzecí světlo na stolek

Velmi zajímavé zařízení, které je schopné svým decentním světlem simulovat východ či západ Slunce a atmosféru dokáže navodit také zvukem. Osm jich je předdefinovaných a je možné nahrát i vlastní. Kromě propojení s aplikací například funguje i ovládání přes Alexu nebo Google Asistenta.

Cena: 900 Kč

Ambientní RGB panely za televizi či monitor

Chtěli byste dát obsahu na obrazovce i nepřímé ambientní pozadí? Tyto dva panely s rozměry 268 x 48 x 31 milimetrů se o to mohou postarat. Postavit se přitom dají jak přímo za monitor či televizi, tak i vedle nich.

Cena: 830 Kč

Promítačka hvězdné oblohy

Jeden z dlouhé řady různých projektorů vizuálních efektů na stěnu, které nejen na serveru AliExpress seženete. Na tomto je zajímavé, že má kromě “hvězd” v nabídce samostatně i Měsíc a mořské vlny. Rozumí si s aplikací a také hlasovými asistenty. Dokonce zvládá reagovat na hudbu.

Cena: 810 Kč

Astronaut, promítač galaxie

Druhý důkaz, že podobné projekce se dají převtělit téměř do čehokoli. V tomto případě je zejména pro děti poutavá podoba astronauta, který “galaxii” v osmi možných variantách promítá ze své helmy. Z pětice dnešních tipů je ale “nejhloupější”, neboť se dá ovládat jen běžným dálkovým ovladačem.

Cena: 810 Kč

RGB neon pás / trubice

Zajímavě řešení diodový pás, který při umístění do trubice (spíš teda hranolu) vyvolává dojem klasického starého neonu. Objednávat můžete několik délek i počtů pásů v jednom balení. Položky se liší také podle toho, zda obsahují jen ovladač, nebo i podporu pro aplikaci, a zda se ovládají přes Bluetooth, nebo WiFi.

Cena: od 250 Kč

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Skládací šestiúhelníková RGB světla od 270 Kč
Noční světla s pohybovým senzorem 260 Kč
Flexibilní trojnožka 60 Kč
UGREEN Bluetooth dongle do USB 130 Kč
Barevný řemínek pro Xiaomi Mi Band 40 
Teleskopická selfie tyč 290 Kč
Prstýnek s teploměrem 30 Kč

Zaujaly vás dnešní tipy? Mrkněte i na starší díly našeho seriálu:

Jaké “chytré” dekorace už doma máte?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)