Menu

5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #112: Xiaomi Receiver, GPS Tracker a další

Ve 112. díle našeho seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů pro vás máme další lahůdky – Xiaomi Receiver, malý GPS Tracker, bezdrátovou nabíječku do auta či pouzdro telefonu na kolo.

1) Xiaomi Receiver

Ve včerejší zprávičce vás David Trlica informoval o novince čínské společnosti Xiaomi, která potěší hlavně příznivce poslechu dobré hudby. Xiaomi Receiver představuje zařízení, které dokáže z drátových sluchátek vytvořit bezdrátové. Toto malé zařízení totiž slouží jako Bluetooth přijímač, který se spojí se sluchátky skrze 3,5mm jack. Může tedy posloužit i v případě, že telefon nedisponuje 3,5mm jackem, ale vy byste dále chtěli používat svá drátová sluchátka.

Xiaomi Receiver – vlastnosti

 • Bluetooth 4.2 konektivita,
 • výdrž až 5 hodin přehrávání,
 • 3,5mm jack.

xiaomi receiver nahled

Cena: 492 Kč (GearBest)

2) Šikovné pouzdro na kolo

Přestože je počasí v posledních dnech trochu proměnné, léto je již v plném proudu a spousta cyklistů vyrazila do přírody. Při tomto způsobu cestování se vám bude hodit šikovné pouzdro, které poslouží k uložení nejdůležitějších věcí i mobilního telefonu. Na něj je díky tomuto pouzdru neustále vidět a můžete tedy telefon použít třeba jako GPS navigaci či zdroj hudby.

acaciaacacia Bike Front Tube Bag

Cena: 244 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 11 tipů)

3) GPS tracker na cesty

Čas od času by člověk potřeboval zařízení, které by v jeho nepřítomnosti dokázalo pohlídat cennosti (kolo, auto, motorku, zavazadla…) či třeba živé tvory (domácí mazlíčky, děti…). Tím se může stát miniaturní GPS tracker, který lze umístit kamkoliv a díky GPS a GSM konektivitě také odkudkoliv sledovat. Tento GPS tracker lze opravdu ukrýt kamkoliv či třeba připevnit jako přívěsek na batoh. Jeho design ani neprozradí, o jak mocný nástroj se jedná.

GPS tracker – vlastnosti

 • Bluetooth 3.0 konektivita,
 • výdrž okolo 5 dní,
 • podpora GPS, A-GPS, GSM,
 • mobilní aplikace.

5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – gps lokator

Cena: 996 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 11 tipů)

4) Bezdrátový ovladač hudby

Mobilní telefony velice často slouží jako zdroj přehrávání hudby – ať už skrze bezdrátovou technologii Bluetooth či jednoduše 3,5mm jack konektor. Není ale vždy pohodlné přepínat hudbu přímo na telefonu, protože může být mimo náš pohodlný dosah. Lze to ovšem vyřešit dalším tipem, který představuje bezdrátový ovladač hudby. Ten se skrze Bluetooth připojí k telefonu a obsahuje sadu základních tlačítek pro ovládání hudby. Díky jeho rozměrům jej lze nosit stále s sebou.

Universal Bluetooth Car Media Remote Controller

Cena: 234 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 11 tipů)

5) Bezdrátová nabíječka do auta

Dnešní poslední tip potěší hlavně motoristy a zejména ty, kteří mají telefon s podporou bezdrátového nabíjení. Poslední tip v sobě spojuje bezdrátovou nabíječku a magnetický držák do auta. Vždy tedy jen postačí telefon umístit do držáku a on se začne automaticky nabíjet. Rychlé a snadné. Jako spousta jiných držáků je i tento umístěn do mřížky ventilace.

5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – nabiejcka a drzak do auta

Cena: 456 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 11 tipů)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

cestovni-pouzdro


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

--->Pro hlasování je potřeba se přihlásit!<---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Další vyhlášení proběhne po 116. díle seriálu v samostatném článku.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce? Xiaomi Receiver či třeba GPS tracker?

Komentáře

AdamX

12.7.2017 7:57

“lze umístit kamkoliv a díky GPS konektivitě také odkudkoliv sledovat.” Asi GSM alebo Bluetooth :)

Vrbajz

Vrbajz 0

12.7.2017 8:39

Ten GPS tracker je na ali o dost levnější a vypadá dobře :-)

Stanislav Ošmera

12.7.2017 10:00

Nprestane me udivovat ze i lidi kteri by o tom meli neco vedet nemaji ani potuchy co je to GPS. Je to pasivni system, ktery nikomu nic nemuze posilat!!
Toto zarizeni pomoci GPS zjisti polohu, ale aby ji mohlo nekomu sdelit tak je v nem micro sim a pripojuje se na beznou mobilni 2G sit. U nas je to a asi jeste dlouho bude v pohode, ale myslim ze jsem slysel ze uz nektere zeme vypinaji 2G site a tam by to nefungovalo.
Otazka je jak to presne funguje a kolik spotrebovava dat, nekde je zmineno ze se to muze aktivovat pomoci sms a pak data posila pres GPRS. Nevim jaky cesky minimalni tarif by se na to hodil, kdyz to bude vetsinu casu v necinosti.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 1

12.7.2017 10:09

Stanislav Ošmera
Díky za komentář. Podpora GSM je samozřejmostí a je uvedena i ve Vlastnostech zařízení (původně tam bylo SIM, změnil jsem na GSM). Myslím ale, že princip je každému jasný. :-)

Petr Rolf

12.7.2017 10:33

Nevím, jak přesně tento GPS tracker, ale jemu podobné čínské produkty jsou nespolehlivé, nepřesné a nějaké hlídání kola, apd. bych jim určí nesvěřil. Jen se mi jich teď pár válí v šuplíku.

Radeg

radeg 5

12.7.2017 10:48

@Jan Dolejš:
Ale pořád ještě není opraven nesmysl:
“… a díky GPS konektivitě také odkudkoliv sledovat.”

Georg

12.7.2017 11:18

To pouzdro je dost hrozný. Už dlouho koukám po hezky vypadajícím, ideálně nepromokavém pouzdře na rám / řídítka, které pojme 6″ zařízení. Vždy je to buď takhle hnusné, nebo na malé telefony. Chtěl bych aby bylo stavěné jako pouzdro a tudíž tlumilo vibrace od kola. Nikdy bych si nedal telefon na něco plastového omotaného gumičkou jak teď všude tlačí alza. Nechystáte nějaký díl o podobné výbavě? Nebo nemá tu někdo něco osvědčeného? Neřeším cenu, ale vlastnosti uvedené výše..

maronka007

13.7.2017 6:05

Stanislav Ošmera: Udivují mě lidé co se snaží být strašně chytří a poučovat ostatní. GPS je bohužel pro vás milý pane aktivní systém který umožňuje obousměrnou komunikaci a využívá toho mimo jiné armáda a záchranné složky. Neříkám že je to případ tohoto trackeru. Ale nejdříve bych si zjistil informace a pak dělal chytrého. Protože vaše věta “Je to pasivni system, ktery nikomu nic nemuze posilat!!” je lživá

Tomd

Tomd 0

14.7.2017 23:35

Houby maronka. GPS družice s přijímači nijak nekomunikují. Zjednodušeně, pouze vysílají svou přesnou polohu a přesný čas. Přijímač z informací z více družic vypočítá svoji polohu. Informaci o poloze musí přijímač poslat jinou cestou. Třeba GSM nebo Iridium.

RSS (komentáře k článku)