Xiaomi Receiver přidá k drátovým sluchátkům podporu Bluetooth

xiaomi receiver nahled

Xiaomi Receiver je novinka od této čínské společnosti. Dokáže proměnit vaše drátová sluchátka na bezdrátová, která budete moct propojit se zařízením přes Bluetooth. Nejedná se o nic revolučního, podobné produkty již můžeme najít na trhu. Xiaomi ale přináší opět kombinaci kvalitního zpracování a nízké ceny.

Xiaomi Receiver stojí zhruba 350 korun

Nový přijímač se prodává v domovské Číně za cenu 99 juanů, což je zhruba 350 korun. Za to dostanete povedený Xiaomi receiver, který podporuje Bluetooth 4.2, pracovat umí s téměř všemi sluchátky s 3,5mm jackem. Xiaomi však podotklo, že nepodporuje Apple MFi, takže pokročilejší úpravy hlasitosti nebudou na iPhonech fungovat.

Nemusí se nicméně jednat pouze o sluchátka, propojit půjde například i s reproduktory a vy tak budete moct mít reproduktory s podporou Bluetooth za pár korun. Tomuto tématu jsme se věnovali v samostatném článku, kde jsme se zaměřili na to, jak vytvořit bezdrátový reproduktor za pár korun.

Zpátky ale k přijímači od Xiaomi. Jedná se o levný model, proto v něm například nenajdeme tak kvalitní integrovaný DAC, zesilovač, nebo třeba podporu Bluetooth aptX audia, jako u dražších přijímačů. I tak se ale může jednat o zajímavou věc například na běhání, kdy není vždy příliš ideální mít propojený telefon se sluchátky drátem. Přijímač váží 10 gramů, má přímo na těle úchytku k připevnění na oblečení. Na jedno nabití by měl vydržet až pět hodin přehrávání hudby, nabíjí se pak přes microUSB.

Xiaomi výrobky můžete koupit na Beryko.cz.

Co říkáte na tento audio přijímač od Xiaomi? Našli byste pro něj využití?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)