5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #255: Venkovní kamera Xiaomi Mijia

tipy z ciny 255 Venkovní kamera Xiaomi Mijia 2

Velmi zajímavou položkou dnešních tipů je bluetooth reproduktor na krk. Přesněji řečeno jde vlastně o jedno elegantně zpracované stereo zařízení s několika reproduktory po stranách. Najde využití nejen doma u počítače, ale klidně i venku. Může se hodit komukoli, kdo nechce mít v uších sluchátka. Třeba z důvodu slyšitelnosti okolí. Nejvýznamnějším tipem je dnes ale určitě venkovní kamera Xiaomi Mijia. Jak asi tušíte, nabídne hodně muziky za celkem málo peněz.

Zásilky z Číny

Vzhledem k situaci, které čelí celý svět se internetem šíří i spousta nepravdy. Jednou z nepravd je také to, že Česká pošta nedoručuje zásilky ze zahraničí, respektive z našich oblíbených eshopů. Není to ale pravda. Skutečnost je taková, že na naší straně je vše v podstatě stejné, jako vždy. Na straně Činy je situace taková, že balíčky pro export do naší a dalších zemí budou opožděny z důvodů větší kontroly na třídících centrech, menších kapacit pracovníků kvůli karanténám a uzavřením některých leteckých a lodních přepravců, kteří naše balíčky dováží k nám. Oficiální vyjádření České pošty naleznete na jejich stránkách.

Xiaomi Mijia venkovní kamera

Outdoorová kamera ze série Xiaomi Mijia zvládá natáčet ve FullHD (1920 x 1080 pixelů) a má také infračervený noční režim. Samozřejmostí je IP68 ochrana proti vodě. Navíc je vybavena duplexním zvukem, takže můžete poslouchat výstup z kamery a zároveň skrze ni mluvit. Připíná se pomocí magnetického kroužku a je nutné ji připojit do elektřiny kabelem. Komunikace pak probíhá přes WiFi, nicméně má i slot na SD kartu.

Cena: 700 Kč (i s poštovným)

Bluetooth reproduktor na krk

Unikátní přístroj je zpracován v plastovém provedení do tvaru U. Zvláštní zvukový náhrdelník od firmy Bluedio je vybavený stereo reproduktory s údajně dobře znějícími basy. O standardní připojení s mobilem či jinou elektronikou se stará Bluetooth 5.0, ale přítomný je také slot pro SD kartu a dokonce i FM přijímač. Baterie o kapacitě 650 mAh má vydržet čtyřhodinové používání a nabíjí se hodinu. Váha přístroje jen lehce přesahuje 200 gramů.

Cena: 600 Kč

Solární 18W nabíječka

Nabíječka poháněná solární energií od ALLPOWERS má široké spektrum využití. Má jak USB konektor, tak i kulatou zdířku, do které lze zapojit kabel s deseti různými redukcemi pro notebooky. Díky různým výkonnostním hranicím ji lze použít pro nabíjení menší elektroniky v čele s telefony, ale právě i pohánění přenosných počítačů. Při 18 voltech poskytuje napětí 1 ampér. Ve standardním USB je k dispozici 5 voltů s 2,1 ampéry. Ve složeném stavu má nabíječka velmi kompaktní rozměry 300 x 160 x 20 milimetrů.

Cena: 1 500 Kč

Teleskopický držák na telefon / tablet

Tohoto pomocníka můžete využít nejen pro přehled nad notifikacemi při práci či hraní, ale i při videohovorech. Sklon závěsu je měnitelný a celokovový stojánek je možné nastavovat i výškově (pokud si vyberete ten teleskopický). K dostání ve stříbrné a černé barvě.

Cena: 200 Kč (i s poštovným)

Lampa na komáry

Blíží se doba (někde už odstartovala), kdy nás budou otravovat komáři. Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak se jich v blízkém okolí zbavit, je nalákat je do pasti v podobě lampy. Tato konkrétní je v bílé barvě s fialovým světlem a pokryje plochu 20 metrů čtverečních.

Cena: 500 Kč

Extra slevy na GearBest

Sekce věnovaná speciálním slevám na eshopu Gearbest. Produkty jsou z pravidla ve výprodeji, ve slevové akci nebo jsou dostupné z českého (Fast-23) a polského (Fast-08) skladu. Nabídky níže mají zpravidla omezený počet kusů a omezenou dobu trvání. Proto pokud o ně máte zájem, tak neváhejte, platnost nebude trvat věčně. Při objednávání dražšího zboží zvolte vždy poštovné Priority Line (bývá zdarma a Gearbest to řeší tak, že při tomto typu dopravy posílá balík na svůj Evropský sklad a až z něj vám zásilku pošle, takže neplatíte žádné další poplatky).

Produkt Sklad Cena
Realme X2 Pro 8/128 Čína 11 700 Kč
HUAWEI Mate 30 8/128 Čína 20 200 Kč
HUAWEI Y9 4/64 Čína 6 700 Kč
Xiaomi Mi 10 8/128 Čína 17 100 Kč
Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/64 Čína 5 800 Kč
Xiaomi Airdots Pro 2 Čína 1 400 Kč
UGREEN Car Air Outlet Phone Holder Čína 280 Kč
Amazfit GTR Lite 47mm Aluminum Version Čína 2 500 Kč

Můžete se podívat také další na nedávné tipy s pořadovými čísly 254, 253, 252 a 251.

Najdete využití pro některé z těchto zařízení?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)