3DR Solo: Superchytrý dron, se kterým pořídíte úchvatné záběry

3DR solo titul

Pilotování větších dronů již vyžaduje patřičnou dávku zručnosti, pokud navíc chce uživatel vytvořit profesionálně vypadající videozáznam, zapotí se i zručný pilot. Toto je jeden z důvodů, proč se drony DJI Phantom 2 a DJI Phantom 3 těší slušné popularitě. Nyní však tento oblíbený dron získává silného konkurenta, pocházejícího od společnosti 3DR, která má na svém kontě rovněž slušnou řádku dronů různých kategorií. Známá je také díky výrobě řídících desek, respektive mozků, které celý dron (bezpilotní letadlo) řídí. Novinka nesoucí název 3DR Solo zaujme především chytrými funkcemi, které značně ulehčí pořizování kvalitního videozáznamu za letu. Schopnosti svého nejnovějšího výtvoru společnost demonstruje prostřednictvím následujícího povedeného krátkého filmu.

https://www.youtube.com/watch?v=PfN9lTp8ma0

https://www.youtube.com/watch?v=SP3Dgr9S4pM

Dron 3DR Solo oplývá hned několika zajímavostmi. Předně se jedná o otevřenou platformu, díky čemuž si bude majitel tohoto dronu moci vcelku svobodně pohrát jak s jeho hardwarem, tak softwarem. Dron lze zakoupit také se speciálním robotizovaným ramenem sloužícím pro připevnění a stabilizaci akční kamery GoPro. 3DR Solo se ovládá pomocí klasického dálkového ovládání obohaceného o informační displej. K tomu lze připojit telefon či tablet, který slouží zároveň jako displej a ovládání kamery. K dispozici je také aplikace simulátoru letu, díky níž si může majitel dronu procvičit své pilotní dovednosti, aniž by riskoval jeho zničení. 3DR slibuje 20 minut letového času s připojeným ramenem a kamerou GoPro.

Pravděpodobně největší “vychytávkou” je v tomto případě automatizované pořizování videozáznamu. Vedle již vcelku běžného režimu, jakým je “následuj mně”, lze také na připojeném tabletu či telefonu nakreslit přesnou trajektorii, po které se má 3DR Solo pohybovat a natáčet video. Další z chytrých funkcí umožňují automaticky kroužit dle zvoleného objektu a nepřetržitě jej snímat ze všech stran či selfie mód, ve kterém se na vás kamera zaměří a dron odletí do určité vzdálenosti. Nastavení kamery GoPro můžete provádět také rovnou za letu. Díky zmíněné softwarové otevřenosti společnost spoléhá také na komunitou vytvořené automatizované módy či akční triky. Ty budou moci být přivedeny k dokonalosti díky přítomnosti slotu, který může být dodatečně osazen novými senzory nebo čipy.

3DR solo kamera

3DR Solo bude možno zakoupit již koncem května. Za samotný dron zaplatíte 1000 $ (cca 25 800 Kč), pokud k němu však budete chtít také motorizované rameno pro kameru GoPro, vytáhnete z peněženky celkem 1400 $ (cca 36 000 Kč).

Jak se vám dron 3DR Solo líbí?

Zdroj: Gizmodo.com, Wired.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)