Menu

3DR Solo: Superchytrý dron, se kterým pořídíte úchvatné záběry

Pilotování větších dronů již vyžaduje patřičnou dávku zručnosti, pokud navíc chce uživatel vytvořit profesionálně vypadající videozáznam, zapotí se i zručný pilot. Toto je jeden z důvodů, proč se drony DJI Phantom 2 a DJI Phantom 3 těší slušné popularitě. Nyní však tento oblíbený dron získává silného konkurenta, pocházejícího od společnosti 3DR, která má na svém kontě rovněž slušnou řádku dronů různých kategorií. Známá je také díky výrobě řídících desek, respektive mozků, které celý dron (bezpilotní letadlo) řídí. Novinka nesoucí název 3DR Solo zaujme především chytrými funkcemi, které značně ulehčí pořizování kvalitního videozáznamu za letu. Schopnosti svého nejnovějšího výtvoru společnost demonstruje prostřednictvím následujícího povedeného krátkého filmu.

Dron 3DR Solo oplývá hned několika zajímavostmi. Předně se jedná o otevřenou platformu, díky čemuž si bude majitel tohoto dronu moci vcelku svobodně pohrát jak s jeho hardwarem, tak softwarem. Dron lze zakoupit také se speciálním robotizovaným ramenem sloužícím pro připevnění a stabilizaci akční kamery GoPro. 3DR Solo se ovládá pomocí klasického dálkového ovládání obohaceného o informační displej. K tomu lze připojit telefon či tablet, který slouží zároveň jako displej a ovládání kamery. K dispozici je také aplikace simulátoru letu, díky níž si může majitel dronu procvičit své pilotní dovednosti, aniž by riskoval jeho zničení. 3DR slibuje 20 minut letového času s připojeným ramenem a kamerou GoPro.

Pravděpodobně největší “vychytávkou” je v tomto případě automatizované pořizování videozáznamu. Vedle již vcelku běžného režimu, jakým je “následuj mně”, lze také na připojeném tabletu či telefonu nakreslit přesnou trajektorii, po které se má 3DR Solo pohybovat a natáčet video. Další z chytrých funkcí umožňují automaticky kroužit dle zvoleného objektu a nepřetržitě jej snímat ze všech stran či selfie mód, ve kterém se na vás kamera zaměří a dron odletí do určité vzdálenosti. Nastavení kamery GoPro můžete provádět také rovnou za letu. Díky zmíněné softwarové otevřenosti společnost spoléhá také na komunitou vytvořené automatizované módy či akční triky. Ty budou moci být přivedeny k dokonalosti díky přítomnosti slotu, který může být dodatečně osazen novými senzory nebo čipy.

3DR solo kamera

3DR Solo bude možno zakoupit již koncem května. Za samotný dron zaplatíte 1000 $ (cca 25 800 Kč), pokud k němu však budete chtít také motorizované rameno pro kameru GoPro, vytáhnete z peněženky celkem 1400 $ (cca 36 000 Kč).

Jak se vám dron 3DR Solo líbí?

Zdroj: Gizmodo.com, Wired.com.

 

Komentáře

Bruk

16.4.2015 8:47

Chtělo by to pořádnou recenzi a to jak 3DR Solo tak DJI Phantom 3 a objektivní srovnání těchto hraček ;-)

Tadeáš

Tadeáš

16.4.2015 9:11

Mít na to škváru, proč ne, takto je to opravdu jenom pro nadšence a pro ty, co nemají hluboko do kapsy.

teofilix

teofilix

16.4.2015 9:27

Drony jsou zajímavé téma, ale jsou jich na trhu desítky a spíš by mě a asi i většinu lidí zajímaly spíše ty možná méně kvalitní, ale hlavně cenové dostupné. Tohle je pěkná hračka, ale raději bych tu tedy viděl drony do deseti tisíc. Narozky se mi blíží, tak nějaký levnější tip by se hodil :D :D :D

Wexter

Tomáš Očadlýgrafik 2

16.4.2015 11:02

Bruk: Na Phantoma 3 a 3DR Solo se už moc těšíme a určitě vám přineseme recenze. Jestli se nám dostanou oba pod ruku ve stejnou dobu, tak bude i srovnání. Zaručit se však nemůžeme.
Teofilix: S bezpilotními letadly pod 10 tisíc je problém, že většinou nemají nic společného s Androidem. Tyto dražší kousky se dají Androidem ovládat, proto o nich píšeme. Chystáme však dělat více recenzí bezpilotních letadle všech kategoriích. Recenze pak najdete na našem webu http://www.AndruVision.cz. Určitě se máte na co těšit. PS: pokud hledáte drona do 10 000,-, tak mohu osobně doporučit WLToys V303 a nebo Cheerson CX20 (Quanum Nova). Ale záleží co od toho očekáváte. Kvalitní a stabilizovaný záznam ze vzduchu si za 10 000,- nepořídíte.

Orbit09

16.4.2015 12:55

Nebyl by nějaký levnější dron? Třeba nějaký malý, v podstatě jen létající kamera.

Andy_S

Andy_S

16.4.2015 13:05

Anebo si postavit vlastnimi silami, projekt ArduPilot v tom hodne pomuze i kdyz neresi vsechno :)

teofilix

teofilix

16.4.2015 14:50

Máte někdo zkušenosti nebo postřehy k Parrot AR.Drone 2.0 Elite Edition??? Celkem o něm uvažuji, ale jako největší slabinu vidím v malé výdrži baterie.

mmmmm

mmmmm

16.4.2015 20:06

jedna chyb hned v nadpise: “3DR Solo: Superdrahý dron”.

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

16.4.2015 23:48

mmmmm: Vzhledem ke konkurenci není vůbec drahý. Nicméně vzhledem k tomu, že už samotný DJI je v hodně směrech bezkonkurenční, mohla být cena o 20-30% menší, pravda. Pokud má někdo pocit, že by to mělo stát 10 000,- Kč, ať si uvědomí, že výrobní cena mobilu za 10 000,- Kč je klidně i 1 000,- Kč.

Tomáš

Tomáš

23.4.2015 14:19

Ted jsem si postavil podobného drona a vyšel cca na 7k

Kuba

Kuba

19.5.2015 14:52

Myslim, že tento dron je tem typ, co bude mít nejpromakanější firmware a software, ale je vcelku malý, takže jakýkoliv vítr si s tim v pohodě pohraje… Navíc gimbal rot/tilt/pit za 10 tisíc je dost a navíc nás nutí si koupit GoPro 3+/4

Michal

Michal

30.8.2015 11:31

Nemá někdo info o tom, kdy se bude prodávat u nás? Dík

RSS (komentáře k článku)