★ DJI Phantom 3 - nejlepší dron ve své kategorii představen | Svět Androida ★
Menu

DJI Phantom 3 – nejlepší dron ve své kategorii představen

Firma DJI je proslulá díky svým bezpilotním prostředkům, které dnes známe pod pojmem dron. DJI má ve svém portfoliu drony všech kategorií – od těch levnějších až po ty profesionální, za které zaplatíte i stovky tisíc. 8. dubna mělo DJI tu čest představit novou verzi svého nejoblíbenějšího drona. Nový DJI Phantom 3 Professional a Advanced je podle DJI úplně nový stroj, byť na první pohled vypadá stejně jako jeho předchozí verze.

DJI Phantom 3 Professional a Advanced

Nový DJI Phantom 3 jako by z oka vypadl DJI Phantom 2 Vision+. Na první pohled se může zdát, že jsou oba droni stejní, zdání však klame. Kromě typické konstrukce a bílé barvy je téměř všechno nové. Z toho nejzajímavějšího bychom zmínili kameru, která nyní nabízí několik manuálních režimů pro zapálené fotografy. Doposud bylo při focení největší překážkou typické rybí oko, které dnes vídáme u téměř všech kamer na malých dronech. DJI přišlo s novou čočkou, která má záběr 94 stupňů namísto původních 140. Fotografie lze ukládat do RAW formátu Adobe DNG. Kamera je stabilizována ve 3 osách, což zaručí perfektní stabilní obraz při focení i natáčení videa. Co se videa týče, DJI jde s dobou a dražší varianta Phantom 3 Professional nabídne 4K rozlišení až při 30 snímcích za sekundu a datovém toku až 60 Mbps. Levnější varianta Phantom 3 Advanced nabízí “pouze” Full HD při 60 snímcích za sekundu, jinak jsou ale droni naprosto totožní. Dříve býval problém létat s dronem v budově, jelikož uvnitř budovy nezachytíte GPS signál. DJI na to myslelo a vybavilo drony naváděcím systémem, který usnadňuje létání v budovách. Bude se jednat o kombinaci sonaru a kamery, které snímají prostor pod dronem, na základě čehož umí určit výšku a směr pohybu.

Android nadšence jistě zaujme možnost ovládat Phantoma pomocí Android zařízení, stejně jako tomu bylo i u předchůdce Phantom 2 Vision+. Phantom 3 nabízí novou technologii přenosu obrazu z drona do ovládače/tabletu/telefonu, která nahradila současnou Wi-Fi. Technologie se jmenuje DJI Lightbridge a umožňuje přenášet živý obraz na velkou vzdálenost (až 2 km) v HD rozlišení. Perličkou této technologie je pak posílání živého přenosu přímo na YouTube. Díky tomu mohou kamarádi na druhé straně zeměkoule sledovat, jak si právě užíváte dovolenou z velké výšky a z netradiční perspektivy. Nová aplikace pro Android/iOS nabízí možnost stříhat video z drona přímo v zařízení. Lehce po vzoru Google vám se střihem umí do jisté míry pomoci. Vámi označené momenty uspořádá a připraví pro export videa a dokonce vybere i hudební doprovod. Nemusíte tak trávit hodiny u počítače stříháním videa.

Pro vývojáře je k dispozici SDK, které nabízí přístup k živému obrazu, k navigaci Phantoma nebo k takovým vychytávkám, jako je následování objektu.

Souhrn novinek u DJI Phantom 3 Professional/Advanced

  • nová kamera s Full HD (4K ve verzi Professional), f/2.8, úhel záběru 94 stupňů, manuální expozice, ISO, vyvážení bílé
  • živý digitální náhled videa v HD kvalitě na vašem Androidu
  • vylepšená spotřeba (vylepšené motory se zachováním dlouhé výdrže baterie) – 23 minut letu na 1 baterii
  • živé vysílání přímo na YouTube
  • vylepšená GPS (podpora GLONASS)
  • stabilizační systém pro létání v budově
  • nová aplikace která nabízí automatický střih videa
  • rychlejší nabíjení baterií s novou nabíječkou (pouze Phantom 3 Professional)

Pokud se vám nový Phantom líbí, pak si připravte 1 099 Euro (30 000 Kč) za verzi Phantom 3 Advanced a 1 399 Euro (39 000 Kč) za verzi Phantom 3 Professional. K dispozici budou i varianty s 1 baterií navíc, za kterou připlatíte 100 Euro (2 700 Kč)

Zaujala vás nevšední perspektiva natáčení z velké výšky? Využijte pro své projekty služeb AndruVision.cz – profesionálové v oboru vám pomohou pomocí bezpilotních dronů dostat váš projekt na zcela novou úroveň.

zdroj: dji.com

 

Komentáře

Petr Holý

Petr Holý

11.4.2015 15:27

Dnes jsem se rozhodl, že si vás předplatím, ale jak vidím, tak jste zrušili předplatné. Škoda, ani jste nenapsali důvod.

meffisto

meffisto

11.4.2015 15:29

To chci pod stromeček :D

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

11.4.2015 16:00

Petr Holý:
To je super, ne že bychom ho zrušili, jen připravujeme novou vylepšenou podobu, tak jej již tolik nepropagujeme. Ale najdete jej zde https://www.svetandroida.cz/svet-androida-spousti-premium-ucty-se-sloganem-budte-nam-bliz-201303

meffisto

11.4.2015 16:03

Už nejde ani napsat zprávičku :( A to je dnes na Amazonu zdarma ke stažení hra Wayward Souls
GPlay: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.noodlecake.waywardsouls
Amazon: http://www.amazon.com/gp/product/B00LNP9H0K/ref=mas_fad_img

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

11.4.2015 16:51

Mám předchozí verzi s GoPro Hero 4 silver + příslušným stabilizátorem pro GoPro. Musím říct, že mě ani nenapadá co by šlo zdokonalit. Když si ale čtu co je nového u verze 3, možná verzí 2 prodám. Kdyby měl někdo zájem, ať mi sem napíše.

meffisto

meffisto

11.4.2015 18:35

Super jako registrovaný uživatel musím čekat na schválení komentáře (už 2,5h) a jako neregistrovaný to tu je hned. Nemelo by to být naopak???

Andy_S

Andy_S

11.4.2015 21:41

Dokud to nebude umet autonomni let podle predprogramovane trasy, tak to laskave prestante nazyvat dronem.

Andy_S

Andy_S

11.4.2015 21:44

Ono je totiz rozdil mezi touto “hrackou”, kterazto potrebuje k provozu “pilota” a BEZPILOTNIM dronem kteryzto leta samostatne a operator do jeho letu zasahuje minimalne. Toto je RC model, nikoliv drone. Na provoz drone (a dokonce i RC modelu pro komercni ucely) potrebujete povoleni od ULZ a techto povoleni je aktualne v CR pouze nekolik.

Kubo

Kubo

11.4.2015 22:25

Andy_S: to vedela už verzia 2

Andy_S

Andy_S

11.4.2015 22:35

V tom pripade je jeji provoz v CR nelegalni a kazdy kdo jej provozuje se vystavuje riziku mnohasettisicove pokute. A ze se na to ULZ v poslednich mesicich zameril, projizdi YT a podobne a hledaji patricna videa… Jsou to pro ne snadne penize.

Přesně!!!

Přesně!!!

z aplikace
11.4.2015 22:50

meffisto: přesně!

OMG!

OMG!

z aplikace
11.4.2015 22:51

Kubo: jak jsi psal tučně?

Jirka Pernica

Jirka Pernica

z aplikace
11.4.2015 22:52

ahoj

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

11.4.2015 22:53

2 Andy_S: Autonomní let za pomocí Nexus 7 2013 a DJI 2 dělám 2x týdně a samozřejmě patřím mezi ty, kteří jsou registrovaní. Ano, moc nás opravdu není, odhadem tak 20. Nicméně k tomu ULZ: Ne, úřad se na to nezaměřil a k dnešnímu dni zatím neudělil ani jednu pokutu, pouze některé k této registraci vyzval. Navíc, udělit pokutu dle české legislativy na základě toho že je záběr na Youtube, je prakticky nemožné. Nelze totiž prokázat, kterým dronem je to natočeno, kdo jej pilotoval, kdo je vlastník a kdo je autor videa. Prosím, když už se snažíte být rádoby moudrý, něco si o dané problematice nastudujte. Viz vaše očividná neznalost samotného DJI a autonomních letů … pro ULZ je neskutečně těžké udělit i pokutu, když Vás s vašimi hrátkami s dronem uvidí PČR a sepíše protokol, kde dobrovolně řeknete, že jste jej ovládali. Navíc, PČR by Vám musela prokázat, čeho se zrovna dopouštíte … a pokud zrovna neovládáte drona v nákupním centru nebo nad hlavami desítek cizích lidí, tak po Vás nemůžou chtít ani občanský průkaz. Nehledě na to, že PČR je to v současnosti úplně ukradené a nejsou ani žádné signály, že by se na to měli zaměřit.

Andy_S

Andy_S

11.4.2015 23:14

“…za pomoci…” Takze se stale jedna o dalkove rizeny let (Remote Control = RC) tudiz ne drone. Skutecny drone ma veskery letovy plan “nahran” v sobe a leti sam podle sebe, nerizen nijak na dalku. Tudiz ta terminologie je skutecne mylna a ja mel pravdu, o moznosti predprogramovani letu a spusteni skriptu na mobilu samozrejme vim.

Omlouvam se, mel jsem namysli UCL nikoliv ULZ, v ospalosti jsem ty dve zkratky zamichal.

• Pokuta muze byt udelena do vyse 5 milionu CZK
• UCL muze zahajit spravni rizeni k prohresku ktery se stal az 3r zpet
• V pripade vyuziti ke komercnim ucelum se jedna o neopravnene podnikani, trestni sazba do 8 let
• V pripade poruseni leteckych predpisu se muze naskytnout i trestnepravni zodpovednost (kdo z “letavcu” vi kde je CTR ci vojenska zona atp? )

Registrovanych osob s povolenim neni cca 20 ale 115 – viz http://www.caa.cz/file/6236
UCL proveruje nejen typ zaznamoveho zarizeni, ale i poruseni obecnych leteckych predpisu a v pripade, ze nahravatel nema patricne povoleni, je snim zahajeno spravni, pripadne i trestni rizeni, jak je jiz v soucasne dobe vedeno

UCL udelene pokuty nezverejnuje, jak muze nekdo tvrdit se 100% jistotou, ze jeste zadnou neudelil, mi je zahadou.

anonforever550

anonforever550

11.4.2015 23:59

Ten dron je moc drahý :/.

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

12.4.2015 0:04

2 Andy_S: Koukám že se seznam rapidně rozrostl, takže ten seznam beru zpátky. Vím že před rokem v létě se to dalo spočítat na prstech jedné ruky. PS: Pokuty udělili, avšak nikoliv majitelům dronů DJI. Stačí se zeptat a oni rádi odpoví.

loj

loj

z aplikace
12.4.2015 8:39

Pochubuji, že by Vás někdo pokutoval za to, že si hrajete s kvadrokoptérou. Tenhle dron se způsobem užití moc neliší od běžných RC modelů.
Když s tím půjdete lítat na Pražsky letiště, Strakovu akademii nebo vazební věznici v Ruzyni, tak je možný, že si Vás někdo všimne.

Při návštěvě Bobíka Obamy by to nemělo mít smysl, páč slibujou, že je to zarušený. Tudíž byste buď vůbec nevzlítli, nebo by Vás zpacifikoval tajný speciální agent CIA, FBI, … a určitě by Vás čekalo Guantanámo a waterbording, přinejmenším však přímá střela z M16.

Docela by mě zajímalo, jestli už si těhle dronů všimli novináři, protože při různých kalamitách, zvláštních událostech by se tím dalo vcelku bezpečně zajišťovat zpravodajství.

Za pár let až se nějakej magor rozhodne, že vystřílí hospodu v Brodu, protože mu stará zakázala fotbal, tak tam místo hrdinných hlídek PČR budou posílat drona s kamerou a pistolí.

Andy_S

Andy_S

12.4.2015 9:24

Loj: nemusis s tim jit na prazske letiste, prakticky v cele praze se nesmi litat diky CTR ruzyne / vodochody ci MCTR kbely. A staci aby na videu videli jediny prelet silnice a leti ti pokuta.

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

12.4.2015 14:33

Andy_S: Teoreticky pokuta hrozí, prakticky však v současnosti nikoliv. Samozřejmě, pokud neporušuješ letový řád = 5,5 km od středu letiště či vybraných průmyslových lokalit atp.

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

12.4.2015 15:44

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT:
A vy jste pouze pilotem, nebo provozujete i letecké práce, že vidíte do zákulisí UCL?

Jedná věc jsou zákony druhá věc je realita.
Zákony: – UCL – úřad civilního letectví, který má na starost mimo jiné i bezpilotní drony, už rozdal několik pokut přesahující 100 tis. Kč.
Realita:
Pokud si chcete zalétat jen tak pro zábavu, je vše oka do té doby, než někoho zraníte, nebo vám za létání někdo zaplatí. To se pak bavíme o nemalých pokutách.

Svět Android provozuje projekt, který se na drony specializuje a napsali jsme o tom zajímavý článek. Více zde http://www.andru.cz/povoleni-letani-letecke-prace/

Tak nebo tak, pokud už chcete létat s dronem, používejte selký rozum. Zážitky jsou to super, ale ani jeden nestojí za to zranit ostatní.

Andy_S

Andy_S

12.4.2015 16:10

Petr Misak: Moc hezke pocteni :-) Ano, pro vlastni poteseni to je hezka hracka, nez nekomu zpusobi ujmu at uz vlastnim pricinenim, povetrnostnimi podminkami ci technickou zavadou. At zije pojisteni :)

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

12.4.2015 16:21

Andy_S:
Jsem rád, že se líbilo.
Pojištění by člověk měl brát dnes už jako základ, obzvláště pak pokud to chce dělat na profi úrovni.

RSS (komentáře k článku)