DJI Phantom 3 – nejlepší dron ve své kategorii představen

phantom 3

Firma DJI je proslulá díky svým bezpilotním prostředkům, které dnes známe pod pojmem dron. DJI má ve svém portfoliu drony všech kategorií – od těch levnějších až po ty profesionální, za které zaplatíte i stovky tisíc. 8. dubna mělo DJI tu čest představit novou verzi svého nejoblíbenějšího drona. Nový DJI Phantom 3 Professional a Advanced je podle DJI úplně nový stroj, byť na první pohled vypadá stejně jako jeho předchozí verze.

DJI Phantom 3 Professional a Advanced

Nový DJI Phantom 3 jako by z oka vypadl DJI Phantom 2 Vision+. Na první pohled se může zdát, že jsou oba droni stejní, zdání však klame. Kromě typické konstrukce a bílé barvy je téměř všechno nové. Z toho nejzajímavějšího bychom zmínili kameru, která nyní nabízí několik manuálních režimů pro zapálené fotografy. Doposud bylo při focení největší překážkou typické rybí oko, které dnes vídáme u téměř všech kamer na malých dronech. DJI přišlo s novou čočkou, která má záběr 94 stupňů namísto původních 140. Fotografie lze ukládat do RAW formátu Adobe DNG. Kamera je stabilizována ve 3 osách, což zaručí perfektní stabilní obraz při focení i natáčení videa. Co se videa týče, DJI jde s dobou a dražší varianta Phantom 3 Professional nabídne 4K rozlišení až při 30 snímcích za sekundu a datovém toku až 60 Mbps. Levnější varianta Phantom 3 Advanced nabízí „pouze“ Full HD při 60 snímcích za sekundu, jinak jsou ale droni naprosto totožní. Dříve býval problém létat s dronem v budově, jelikož uvnitř budovy nezachytíte GPS signál. DJI na to myslelo a vybavilo drony naváděcím systémem, který usnadňuje létání v budovách. Bude se jednat o kombinaci sonaru a kamery, které snímají prostor pod dronem, na základě čehož umí určit výšku a směr pohybu.

Android nadšence jistě zaujme možnost ovládat Phantoma pomocí Android zařízení, stejně jako tomu bylo i u předchůdce Phantom 2 Vision+. Phantom 3 nabízí novou technologii přenosu obrazu z drona do ovládače/tabletu/telefonu, která nahradila současnou Wi-Fi. Technologie se jmenuje DJI Lightbridge a umožňuje přenášet živý obraz na velkou vzdálenost (až 2 km) v HD rozlišení. Perličkou této technologie je pak posílání živého přenosu přímo na YouTube. Díky tomu mohou kamarádi na druhé straně zeměkoule sledovat, jak si právě užíváte dovolenou z velké výšky a z netradiční perspektivy. Nová aplikace pro Android/iOS nabízí možnost stříhat video z drona přímo v zařízení. Lehce po vzoru Google vám se střihem umí do jisté míry pomoci. Vámi označené momenty uspořádá a připraví pro export videa a dokonce vybere i hudební doprovod. Nemusíte tak trávit hodiny u počítače stříháním videa.

Pro vývojáře je k dispozici SDK, které nabízí přístup k živému obrazu, k navigaci Phantoma nebo k takovým vychytávkám, jako je následování objektu.

Souhrn novinek u DJI Phantom 3 Professional/Advanced

  • nová kamera s Full HD (4K ve verzi Professional), f/2.8, úhel záběru 94 stupňů, manuální expozice, ISO, vyvážení bílé
  • živý digitální náhled videa v HD kvalitě na vašem Androidu
  • vylepšená spotřeba (vylepšené motory se zachováním dlouhé výdrže baterie) – 23 minut letu na 1 baterii
  • živé vysílání přímo na YouTube
  • vylepšená GPS (podpora GLONASS)
  • stabilizační systém pro létání v budově
  • nová aplikace která nabízí automatický střih videa
  • rychlejší nabíjení baterií s novou nabíječkou (pouze Phantom 3 Professional)

Pokud se vám nový Phantom líbí, pak si připravte 1 099 Euro (30 000 Kč) za verzi Phantom 3 Advanced a 1 399 Euro (39 000 Kč) za verzi Phantom 3 Professional. K dispozici budou i varianty s 1 baterií navíc, za kterou připlatíte 100 Euro (2 700 Kč)

Zaujala vás nevšední perspektiva natáčení z velké výšky? Využijte pro své projekty služeb AndruVision.cz – profesionálové v oboru vám pomohou pomocí bezpilotních dronů dostat váš projekt na zcela novou úroveň.

DJI – Introducing the Phantom 3 Advanced & Professional

DJI - Introducing the Phantom 3 Advanced & Professional

zdroj: dji.com

Tomáš Očadlý
O Autorovi - Tomáš Očadlý

Tomáš se narodil jako hračička, odjakživa utrácel své těžce ušetřené peníze za geekoviny, takže smartphony a tablety ho nemohly minout. Systém Android si ho našel… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)