Menu

300 aplikací odstraněno z Google Play, prováděly DDoS útoky

Zhruba 300 aplikací bylo odstraněno z obchodu Google Play. Jejich cílem bylo ovládnout telefon a pak pomocí něj provádět DDoS útoky.

DDoS útoky byly prováděny pomocí Androidu

Tzv. DDoS (distributed denial of service) útoky jsou využívány k cílenému zahlcení nějaké online služby, stránek apod. Cílem je zahltit server informacemi a službu tak úplně vyřadit z provozu nebo při nejmenším zpomalit. K tomuto útoky mohou být využívány i Android zařízení, stačí pouze stáhnout malware, který se postará o to, aby telefon dělal to, co chce.

ddos-útoky-aplikace-google-play-android

Struktura DDoS útoku

Za poslední tři měsíce tento typ útoků zaznamenaly jak velké korporace, tak i fyzické osoby. Internetový gigant Google se zapojil do rozsáhlé kontroly podezřelých aplikací a nakonec jich zhruba 300 odstranil z obchodu Google Play.

Jednalo se převážně o aplikace sloužící ke správě uložišť, přehrávání multimediálního obsahu nebo vyzváněcí tóny. Ty však měly skryté funkce, díky kterým mohl být systém Android použit k DDoS útokům.

Jak by měl podle vás Google postupovat proti kyberkriminalitě?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

Lubasss30

30.8.2017 16:23

Osobně si myslím, že v obchodě je bordelu 100x víc a Google to ani netuší…

Tomaschenko

tomaschenko -2

30.8.2017 21:24

Existuje nějaký seznam, kde jsou vypsány?

Daevis

David TrlicaRedaktor 34

30.8.2017 22:02

@tomaschenko

Pravděpodobně ne. Seznamy takových aplikací se většinou nezveřejňují, a to například kvůli tomu, že by autoři takových aplikací mohli žalovat Google za pomluvu. Jednodušší je pro Google aplikaci smazat z Google Play a případný problém vyřešit soukromě.

Martin Velký

30.8.2017 22:13

Zde se krásně ukazuje že android je ta správná volba, odstraní se aplikace co to provádí na pozadí ale ty které jsou přímé nástroje pro to zůstanou

Zerthe

Zerthe 2

31.8.2017 12:23

David Trlica: Takže info o ničem. Seznam odstraněných aplikací není, takže ani nevím, co případně odinstalovat. Naprosto zbytečný článek.

RSS (komentáře k článku)