300 aplikací odstraněno z Google Play, prováděly DDoS útoky

300 aplikací bylo odstraněno, protože prováděly DDoS útoky.

Zhruba 300 aplikací bylo odstraněno z obchodu Google Play. Jejich cílem bylo ovládnout telefon a pak pomocí něj provádět DDoS útoky.

DDoS útoky byly prováděny pomocí Androidu

Tzv. DDoS (distributed denial of service) útoky jsou využívány k cílenému zahlcení nějaké online služby, stránek apod. Cílem je zahltit server informacemi a službu tak úplně vyřadit z provozu nebo při nejmenším zpomalit. K tomuto útoky mohou být využívány i Android zařízení, stačí pouze stáhnout malware, který se postará o to, aby telefon dělal to, co chce.

ddos-útoky-aplikace-google-play-android Struktura DDoS útoku

Za poslední tři měsíce tento typ útoků zaznamenaly jak velké korporace, tak i fyzické osoby. Internetový gigant Google se zapojil do rozsáhlé kontroly podezřelých aplikací a nakonec jich zhruba 300 odstranil z obchodu Google Play.

Jednalo se převážně o aplikace sloužící ke správě uložišť, přehrávání multimediálního obsahu nebo vyzváněcí tóny. Ty však měly skryté funkce, díky kterým mohl být systém Android použit k DDoS útokům.

Jak by měl podle vás Google postupovat proti kyberkriminalitě?

Zdroj: theverge.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)