TOPlist

15 miliard dolarů pokuty může být „odměnou“ pro Samsung za spor s Applem

samsung-vs-apple-case

V přechozích zprávičkách jsme vás ve vánoční atmosféře informovali o tom, že ani před koncem roku nebere gradace patentových sporů konce. V USA nastal drobný posun ve sporu Apple x Samsung ohledně zákazu prodeje některých zařízení Samsungu a téměř v ten samý den se objevila zpráva o úsilí LG zakázat prodej dalšího zařízení od Samsungu z důvodu porušování patentů ohledně displeje. Mezitím je Samsung stále vyšetřován Evropskou komisí kvůli podezření z kartelů a zacházení s 3G patenty.

Nyní vlivný britský deník The Guardian přišel se zajímavou informací, že Samsung díky vyšetřování evropských úřadů čelí tvrdé pokutě, což by byla cena za útok na Apple kvůli využívání těchto patentů na některých evropských trzích.

Komise může po Samsungu požadovat až 10% celosvětového obratu za rok 2011, což dělá 15 miliard dolarů z 148,9 miliard dolarů, které utržil za minulý rok. To by byla hluboká rána do rozpočtu této jihokorejské firmy, mnohem větší, než vyplacení 1 miliardy dolarů Applu v tomto květnu.

Samozřejmě to neznamená, že Samsung bude muset zcela jistě zaplatit tuto maximální částku, navíc ani nevíme, v jaké fázi se vyšetřování nachází. Nicméně máme mnoho indícií, že se jedná o velmi vážnou záležitost a vysvětluje to, proč Samsung tak rychle stáhl své žaloby proti Apple produktům u evropských institucí.

 

samsung-vs-apple-case

 

Zdroj: The Guardina, androidauthority.com

Jiří Opletal
O Autorovi - Jiří Opletal

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)