Menu

LG požaduje zákaz prodeje Samsung Galaxy Note 10.1 kvůli údajnému porušení svých patentů

Vypadá to, že před koncem roku se účastníci patentových sporů rozhodli vyhrotit situaci opět o stupeň výše. LG a Samsung se nepotkávají v soudní síni poprvé, právě naopak. Tito jihokorejští konkurenti již v září 2012 začali patentový spor, kdy Samsung obvinil LG z porušování svých patentů ohledně technologie OLED displejů. LG poté velmi rychle zareagoval proti žalobou z porušování vlastních patentů.

 

LG nyní před koncem roku opět zaútočila, tentokrát na konkrétní zařízení od Samsungu – Galaxy Note 10.1. Tento tablet sice nemá v portfoliu LG žádného konkurenta, nicméně LG nařkla Samsung z porušení své technologie pro LCD displeje, která vylepšuje pozorovací úhly a zlepšuje kvalitu obrazu.

Samsung toto nařčení zpochybnil jako neopodstatněné a dále se k tomu více nevyjadřoval ani k nárokům LG, které jsou 1 miliarda wonů (cca 20 milionů korun) za každý den, kdy se Note 10.1 bude vyrábět.

 

Zdroj: Androidcomunity, Engadget

 

Komentáře

michael

michael

29.12.2012 9:13

Závidí že samsung je lepší
Kdy už ty chatky mezi výrobci skončí

KarlosK

KarlosK

29.12.2012 9:59

LG jedině televizi.. ať do mobilů nefušuje.. ztráta času..

franta26

franta26

29.12.2012 10:09

S touhle opičárnou začal Apple se svým I-Shitem a ostatní se toho chytají, hloupé, ubohé … Ať se radši každý snaží o to, aby jeho tablet byl co nejlepší a tím pádem nejprodávanější.

RSS (komentáře k článku)