TOPlist

Apple v USA stahuje patentový nárok proti Samsung Galaxy S III mini

galaxy-siii-mini

Patentová bitva mezi dvěma giganty v oblasti elektroniky Apple a Samsung v USA nebere konce. Samsung nyní zaznamenal drobný úspěch, otázka, je zda-li se to za úspěch dá vůbec považovat.

Patentový nárok Applu proti zařízení od jihokorejského Samsungu Galaxy S III mini je od včerejška v USA minulostí. Bylo rozhodnuto, že tento telefon, který ani není dostupný na americkém trhu, tak nesplňuje kritéria pod kterými se jej Apple pokusil v listopad přidat na seznam zařízení, která patenty porušují. Apple s tímto souhlasil a stáhl nárok na toto konkrétní zařízení pod ujištěním ze strany Samsungu, že S III mini nebude nabízet, importovat ani propagovat v USA. Tento krok tak jen potvrdil smutnou novinu, že zákazníci v USA nebudou mít pravděpodobně nikdy možnost si toto zařízení oficiálně zakoupit.

galaxy-siii-mini

 Samsung Galaxy SIII mini v Evropě by neměl být zatím ohrožen. Jihokorejský výrobce naopak tvrdí, že se pokusí zablokovat prodej Apple zařízení v Evropě, nicméně faktem zůstává, že Samsung v EU stále čelí zcela jiném problému – podezření z kartelových dohod

 

Zdroj: engadget.com, Bloomberg, Idownloodblog

Jiří Opletal
O Autorovi - Jiří Opletal

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)