Střední třída se brzy dočká telefonu se 144Hz displejem

realme 9 144hz displej

Většina telefonů ve střední třídě už má displej s alespoň 90Hz obnovovací frekvencí, což byla ještě pár let zpátky záležitost výhradně vlajkových telefonů. Komfort spojený s rychlejším displejem má dopad na celkový zážitek z používání telefonu a tak se společnost realme rozhodla, že vypustí do světa model střední třídy hned se 144Hz displejem.

realme 9 má nabídnout 144Hz displej

Od představení řady realme 9, která v sobě zatím zahrnuje modely realme 9i, realme 9 Pro a realme 9 Pro+ uplynulo jen pár týdnů a vypadá to, že nám firma představí ještě dva telefony. Má se samozřejmě jednat o základní realme 9, které bude (stejně jako u předchozích generací) k dispozici ve 4G i 5G variantě.

realme 9 5G 144hz obnovovací frekvence

Web 91mobiles tvrdí, že právě varianta s podporou 5G sítí má dostat 144Hz displej. Půjde o model, který se u nás bude s největší pravděpodobností pohybovat okolo 6 000 Kč, takže na OLED panel můžete rovnou zapomenout. Dostaneme IPS LCD displej a již dříve se spekulovalo i čipu MediaTek Dimensity 810 5G a 5000mAh baterii.

Jakou obnovovací frekvenci má váš telefon?

Zdroj: 91mobiles

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)