TOPlist

12 nejlepších aplikací roku 2012 podle Googlu

google-play

Google ve čtvrtek zveřejnil seznam dvanácti programů, které považuje za nejlepší aplikace roku 2012. Jedná se o programy, jež spatřily světlo světa právě v uplynulém roce, nebo se v tomto roce dočkaly zásadní aktualizace, která přinesla kombinaci užitku, krásy a dostupnosti. Téměř všechny nominované aplikace jsou dostupné na celém světě a nabízejí příjemné uživatelské prostředí jak pro telefony, tak i pro tablety. Pojďme se podívat na to nejlepší z Obchodu Play.

Evernote

Evernote Evernote

Evernote je propracovaný poznámkový systém, který pomůže všem zapomnětlivcům v udržování přehledu plánovaných akcí a poznámek. Aplikace je průběžně vylepšována a v uplynulém roce se například dočkala možnosti diktování poznámek hlasem s následným převodem na text. Poznámky lze třídit do bloků, označovat štítky, přikládat k nim přílohy, přičemž vše je synchronizováno skrze cloud, takže bez ohledu na to, na jakém zařízení právě pracujete, budete mít své poznámky vždy po ruce.

Evernote - Note Organizer
Evernote - Note Organizer

Pinterest

Pinterest Pinterest

Pinterest je stránka ve stylu nástěnky, určená pro sdílení fotografií, která umožňuje uživatelům vytvářet a spravovat tématické kolekce obrázků z různých událostí, podle zájmů, koníčků a dalších kritérií. Uživatelé mohou procházet nástěnky ostatních uživatelů a „přišpendlit“ si ty, které se jim líbí, do vlastní sbírky. S aplikací pro Android je možné sdílet obrázky z telefonu i spravovat své nástěnky.

Pinterest
Pinterest

Grimm’s Snow White

Grimms Snow White Grimms Snow White

Grimm’s Snow White je součástí série interaktivních pohádkových knížek, přičemž tento díl přináší tradiční dobrodružství Sněhurky, která se snaží uniknout zlé královně. Zachrání ji krásný princ? Knihy poskytují dětem interaktivní zážitek ze čtení, kombinovaný se 3D scénami, hrami a hádankami, které jim umožní ponořit se hlouběji do příběhu. Dítě si může přečíst příběh samo, nebo lze poslouchat vyprávění namluvené profesionálními herci.

Podle Googlu je to na první pohled jednoduchá, ale dobře provedená pohádka, která slouží jako dokonalý úvod do světa pohádek bratří Grimmů.

StoryToys Snow White
StoryToys Snow White

Pocket (původně Read It Later)

Pocket Pocket

Objevili jste zajímavý článek, ale nemáte právě čas si ho přečíst? Doby, kdy se takové články hromadily v oblíbených položkách prohlížečů, jsou nenávratně pryč. Read It Later, letos přejmenovaný na Pocket, slouží k ukládání článků na pozdější čtení. Články jsou ukládány v čisté textové podobě bez rušivé grafiky a reklam a jsou k dispozici i v případě nedostupného připojení k Internetu. Uložené články se navíc synchronizují mezi všemi zařízeními, takže si můžete číst na telefonu, tabletu, notebooku i stolním počítači. Sami autoři popisují svůj program jako „Nejlepší způsob, jak ukládat a zobrazovat články, videa a další.“

Pocket: Save. Read. Grow.
Pocket: Save. Read. Grow.

Expedia Hotels & Flights

Expedia Hotels and Flights Expedia Hotels and Flights

Jeden z mnoha rezervačních systémů hotelových ubytování a letenek, který ale u nás patrně příliš nevyužijete. Slibuje až 60% slevy, vyhledání nejbližšího ubytování, recenze ostatních zákazníků, řazení nabídek podle ceny, nabídky nebo hodnocení.

Podle Google jde o „Krásnou a dobře navrženou aplikace, která nastavuje laťku pro ostatní významné cestovatelské nástroje“

Expedia: Hotels, Flights & Car
Expedia: Hotels, Flights & Car

Ancestry

Ancestry Ancestry

Podle Googlu je to „unikátní genealogická aplikace s ohromujícím designem“. Jde o program, s jehož pomocí můžete sestavit, aktualizovat a prezentovat svůj rodokmen. Ať už jste začátečník nebo expert, tato uživatelsky příjemná aplikace umožňuje najít a dozvědět se více o vašich předcích snadno a rychle. Z telefonu tak můžete přidávat nebo upravovat členy rodiny a nahrávat obrázky. Při návštěvě příbuzného, domova předků, nebo hřbitova pořídíte fotky a přidáte je do vašeho rodokmenu.

Ancestry: Family History & DNA
Ancestry: Family History & DNA

Fancy

Fancy Fancy

Fancy je místo k objevování, shromažďování a nákupy z katalogu zajímavých věcí a míst z velkých obchodů. Aplikaci lze například využít k výběru dárků a jejich následnému sdílení s ostatními, kteří vám je mohou koupit. Google tento program nominoval, protože „Efektně a se stylem umožňuje sdílet svůj osobní styl a přináší nový pohled na svět on-line nakupování a módy.“

Fancy
Fancy

SeriesGuide Show Manager

SeriesGuide Show Manager SeriesGuide Show Manager

Sledujete několik televizních seriálů najednou a nepamatujete si, u kterého dílu jste skončili? Veďte si záznamy o zhlédnutých dílech vašich oblíbených seriálů pomocí aplikace SeriesGuide. Kromě této funkce umí SeriesGuide zjistit, kdy se můžete těšit na další díl, umí sdílet zhlédnuté epizody prostřednictvím služeb trakt.tv nebo GetGlue.

Podle Googlu tento program “ nabízí atraktivní, praktickou a dobře provedenou estetiku i design.“

SeriesGuide: show manager
SeriesGuide: show manager

Pixlr Express

Pixlr Express Pixlr Express

Pixlr Express od Autodesku je editor fotografií, umožňující rychle upravit a opravit jakýkoliv obrázek – například pomůže při odstranění efektu červených očí a bělení zubů. K dispozici je více než 600 efektů, filtrů a rámečků, které lze aplikovat na libovolný snímek. Je až překvapivé, že takto „našlapaná aplikace“ je úplně zdarma.

Google Pixlr Express představuje slovy: „Relativně nová aplikace, nabízející úžasnou škálu editačních a korekčních nástrojů pro telefony i tablety.“

Pixlr – Photo Editor
Pixlr – Photo Editor

TED

TED TED

Oficiální aplikace TED pro Android přináší přednášky nejzajímavějších lidí světa: průkopníků ve vzdělávání, technologických mágů, rebelů medicíny, podnikatelských guru či hudebních legend. S programem TED získáte přístup k více než 1300 přednáškám a podcastům.

Zappos

Zappos Zappos

Další nákupní aplikace, která umožňuje nakupovat z tepla domova. Nabízí nejnovější styly pro muže, ženy a děti, dopravu zdarma a další výhody! Uživatel může vybírat z nabídky obuvi, oblečení, tašek, doplňky, domácího zboží a kosmetiky od nejlepších značek jako jsou Nike, North Face, UGG Australia, Frye, Clarks a Stuart Weitzman.

Tato aplikace není dostupná v Evropě.

Mint.com Personal Finance

Mint.com Personal Finance Mint.com Personal Finance

Mint je aplikace pro správu osobních financí, se kterou můžete spravovat své peníze odkudkoli. Program umí zobrazit veškeré peníze, účty, úspory a kreditní karty, automaticky rozděluje transakce do kategorií, s pomocí grafů jedním pohledem zjistíte, kde jste utratili nejvíce peněz. Ve spojení s webem Mint.com umí mailem nebo textovou zprávou upozornit na blížící se splatnost, pravidelné platby, nízké zůstatky, neobvyklé aktivity a další události.

Tato aplikace není dostupná v Evropě.

Mint: Budget & Track Bills
Mint: Budget & Track Bills

Zdroj: Obchod Play: BEST APPS OF 2012.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)