Menu

5 povedených aplikací, kterými ohromíte své kamarády

Aplikací je spousta, ale intenzivně jich většina z nás používá jen několik. Dnes si představíme 5 povedených aplikací, které nejen skvěle poslouží, ale často vyvolají i tzv. “wow efekt”.

Google Fotky a inteligentní vyhledávání

Možná k vašemu překvapení začneme aplikací a službou Google Fotky. Ta bývá často předinstalovaná v telefonech s Androidem a slouží v první řadě jako skvělý způsob, jak automaticky zálohovat fotografie. Funkcí je ale ještě trochu více a zmínit můžeme například tvorbu alb, sdílení, partnerské účty nebo neomezené úložiště fotografií a videí. Možná ale vůbec nejlepší funkce a také důvod, proč jsme Google Fotky zařadili mezi 5 povedených aplikací, je vyhledávání.

Kdo již přišel s touto aplikací do styku a zkoušel ve svých fotografiích hledat, jistě zjistil, že je v tomto směru Google hodně napřed. Služba totiž dokáže vyhledat fotografie na základě toho, co se na nich nachází. A funguje to opravdu výborně! Chcete vidět fotografie, kde se usmíváte? Hledejte spojení úsměv. Toužíte vidět všechny fotografie, kde je delfín? Tak jej vyhledejte. Funguje to dokonce i do té míry, že Google dokáže rozlišit plemena psů. Při hledání český fousek dostanete totiž jiné výsledky než třeba ovčák apod.

Fotky Google
Fotky Google
Developer: Google LLC
Price: Free

TouchRetouch: Nechte zmizet otravný předmět jedním kliknutím

Jistě se vám mnohokrát stalo, že jste vyfotili opravdu hezký snímek, ale kazil jej rušivý předmět. Může se jednat o popelnici, dráty elektrického vedení, porušený asfalt apod. Možností je samozřejmě použít pokročilejší editor fotografií a snímek ručně upravit. To ale není zrovna rychlé a pro běžné uživatele dostupné. Existují ovšem i aplikace přímo do mobilního telefonu, které retušování zvládnou snadno a rychle. A proto i TouchRetouch patří do výběru 5 povedených aplikací.

Stačí jen prstem vybrat kýžený předmět k odstranění a kliknout na tlačítko Go. Pomohou i nástroje pro odstranění například drátů elektrického vedení a obecně úzkých předmětů. Výsledky jsou skvělé, hlavně pokud je pozadí pravidelné. A není přitom důležité, zda se jedná o trávu, nebe nebo třeba desku stolu. Složitější úpravy samozřejmě ne vždy dopadnout tak, aby nebyl poznat zásah, ale na mnoho případů to funguje skvěle.

TouchRetouch
TouchRetouch
Developer: ADVA Soft
Price: CZK 59.99

Drop: Papírové vizitky můžete nechat doma

Přestože by se mohlo zdát, že jsou papírové vizitky přežitek, v businessu se stále jedná o nejpoužívanější metodu. Taky vás už ale nebaví ruční přepisování kontaktů do telefonu nebo ještě navíc nošení svých vizitek stále s sebou? Využijte k tomu mobilní telefon! Aplikace Drop pracuje ve dvou rovinách. V první řadě vám pomůže naskenovat vizitku dalšího člověka a automaticky kontakt uloží i se všemi údaji do vašeho telefonu. Tím končí ruční přepisování.

Druhou funkcí je vaše virtuální vizitka, která se automaticky zašle oskenované vizitce jako odkaz v SMS a do e-mailu. Pokud si tedy někdo bude chtít s vámi vyměnit vizitku, stačí si jen půjčit na pár sekund tu jeho, oskenovat a je hotovo. Vy máte kontakt uložen a druhé straně přijdou vaše údaje rovněž v elektronické podobě.

Google Trips: Všechno potřebné pro vás připraví automaticky

Rádi a často cestujete? Pak musíte tuto aplikaci znát. Google Trips přichází jako pomocník pro ty, kteří jsou stále na cestách. Dokáže na jedno místo shromáždit všechno důležité – cestovní dokumenty, tipy na zajímavá místa i důležité kontakty a informace. A co je na tom všem nejlepší? Pokud používáte GMail, aplikace Google Trips vše toto rozpozná sama a vaši “složku” s dovolenou vytvoří zcela automaticky. A vy se nemusíte o nic starat.

Jinými slovy, pokud si nakoupíte letenky a rezervujete hotel, Google Trips z e-mailu automaticky pozná, že se chystáte na dovolenou, všechny dokumenty uloží na jedno místo a připraví i další zajímavé informace. Už tedy nebudete muset hledat všude možně, kdy a odkud vám odlétá letadlo nebo kde se nachází hotel, do kterého míříte. Navíc si ještě můžete nechat poradit s výletem za zajímavými místy v dané lokalitě nebo se podívat, jak to funguje s integrovanou dopravou nebo zda je v dané lokalitě Uber.

Walli: Originální tapety a zdarma

Mnohdy ani není nutné pro oslnění okolí cokoliv instalovat, ale dojem můžete udělat netradiční tapetou. Tu lze samozřejmě stáhnout kdekoliv na internetu a není k tomu nutně potřeba další aplikace, my však pro vás jednu máme. Jmenuje se Walli a detailně jsme si ji představili na začátku letošního roku. O co jde? Tato aplikace v sobě obsahuje obrovské množství originálních tapet pro váš telefon. Nejedná se totiž o běžné fotografie či snímky, ale o tvorbu nezávislých autorů. Lze tak najít opravdu skvostné malby nebo třeba fotografie s originální úpravou. Na své si opravdu přijde kdokoliv, a to vše zdarma.

Walli - Tapety
Walli - Tapety
Developer: Shanga
Price: Free

Používáte některou z těchto 5 povedených aplikací?

 

Komentáře

Cardi

cardi -357

26.7.2018 23:11

Jo z toho si určitě někdo sedne na zadek:D k pobavení fajn

Plague

Plague 5

27.7.2018 8:04

Osobně mám na ohromení kamarádů toto, je to aplikace s hláškama Babiše, pro zasmátí u piva dobrý:
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.andrejomat.app

Karl

Karel Straka 2

27.7.2018 8:09

U těch Google Fotek jste mohli přibalit návod jak zapnout seskupení obličejů, které je v Evropě vypnuté.

Uzivatel

uzivatel -4

27.7.2018 9:42

tyhle k smichu aplikace ..s kterymi nikoho nepobavite …clanek pro nactilete

SeppWinkler

SeppWinkler 18

27.7.2018 11:26

Google fotky začnem používať, keď sa naučia nezobrazovať ikony, pozadia, obrázky albumov a všetku ostatnú podpornú grafiku z mobilu. Vraj to síce ide nastaviť, ale len so zapnutou synchronizáciou, ktorú nepoužívam. Nechápem, prečo tak jednoduchú funkcionalitu, ktorú má snáď každá aplikácia tretej strany, nedokáže implementovať veľký G :( Aha, viem, chce ma presvedčiť, že používať vyhľadávanie na jeho nemožnej klávesnici je vlastne lepšie, ako takáto jednoduchá drobnosť :(

Avenged

avenged avenged 17

27.7.2018 13:26

Bombasticky titulek, směšný clanek.

AlA777

AlA777 1

27.7.2018 14:37

Jsem tak ohromeny, ze me presel humor na zbytek dne.. Ten clanek vznikl behem defekace na toalete a nejvic casu polklo vymysleni titulku, ze?!

Mimar48

Miroslav Maršál 7

28.7.2018 9:02

Náhodou, mě něco i zaujalo…
A palec nahoru autorovi – vypadá to, že je motorkář ;)

AyCay

AyCay 0

28.7.2018 11:01

Nejvíc zábavný je, že když se objeví nějaký podobný článek, u kterého je na první pohled jasné, že pro spousty lidí bude velmi užitečný, okamžitě se najde hned několik znuděných haterů, který nezapomenout prskat jak malé děti, že to není dostatečně cool, jak by si představovali. A nejlepší jsou ti, kteří se tváří, že je snad někdo nutí to používat nebo dokonce takové články číst…Já si třeba hned dvě z těch apek nainstaloval – ne protože bych měl potřebu někoho ohromovat (to fakt nechám těm dětem), ale protože jsou prostě šikovný a vim, že je využiju… No a ty, co mě nezajímaj, třeba budou zajímat někoho jinýho.
Prostě jako vždycky – normální jedinec buď využije nebo nevyužije a jde dál, zoufalec nadává a stěžuje si. Dobře mu tak.

AlA777

AlA777 1

28.7.2018 13:52

Nejde o hejtování, ale za bombastickým titulken se schovávají standartní aplikace od googlu, jedna placená a další bloatware aplikace pro BFU, tak se nediv rozčarování čtenářů. Kdyby taam bylo v titulku apky pro nooby které se můžou hodit, nekomentoval bych to..

RSS (komentáře k článku)