Google Trips: Vyzkoušejte novou aplikaci pro cestovatele již nyní

Google Trips-1

O nové aplikaci pro cestovatele jsme vás informovali již na začátku května, kdy byla dostupná pouze členům Google Local Guides. Nyní si ji ale mohou díky XDA vyzkoušet úplně všichni – Google Trips přichází.

Google Trips: Důležité informace pro cestovatele na jednom místě

Aplikace, jak již název napovídá, slouží především k plánování a tvorbě výletů, nejčastěji do zahraničí a velkých měst. Google Trips se snaží na jednom místě shromáždit všechny informace, které by cestovatelé mohli potřebovat. Namátkou:

  • letenky a rezervace do hotelů,
  • důležité památky a informace o nich,
  • informace o místní dopravě,
  • restaurace,
  • měna, nemocnice i informace o dostupnosti internetu.

Šikovné je, že veškeré info lze jedním kliknutím uložit do telefonu a přistupovat k nim i bez internetového připojení. Díky tomu se z Google Trips může stát opravdu šikovný pomocník, i když nutno podotknout, zatím je k dispozici pouze v angličtině. Je ale nadmíru jasné, že po oficiálním vydání se dočká české lokalizace jako ostatní Google aplikace.

Jednoduché a přehledné prostředí

Úvodní obrazovka zeje zpočátku prázdnotou – je zde totiž místo pro vaše budoucí výlety. Ikonou v pravé dolní části obrazovky jsme na zkoušku přidali Prahu, která se následně promění v banner s fotografií a názvem naší cesty. Jedním kliknutím lze všechny informace uvnitř uložit offline. A co v sobě vlastně skrývá?

Všechny informace u daného umístění jsou rozděleny do částí připomínající dlaždice u Windows Phone. Uživatelé mají ihned přístup ke svým letenkám a rezervacím (čerpáno automaticky z GMailu), nápadům na cestování a zajímavým místům i důležitým informacím. Aplikace Google Trips toho na první pohled nabízí opravdu dost – jako turisté v Praze jsme se rychle dozvěděli, jakým autobusem se můžeme dostat z letiště, kolik nás bude stát doprava metrem a jak funguje, jaká je zde měna, kde nakupovat nebo jak jsme na tom s internetem. A mnoho dalšího.

Možná nejpoužívanější částí aplikace bude Things to do, kde se dozvídáme zajímavá místa a památky ve městě i okolí. Díky integraci s Google Maps je u každého místa k dispozici hodnocení uživatelů (v angličtině) a jedním kliknutím nás telefon k místu dovede. Jednotlivé zajímavosti jsou rozřazeny do záložek, které servírují místa, která by mohla zajímat právě vás, zajímavosti uvnitř budov, “venkovní” památky a zajímavosti, které jsou přeci jen o něco dále. Pomocí hvězdičky si lze vybrat zajímavé lokality, které se následně zobrazí ve Widgetu Saved places.

Google Trips – dobrý začátek a šikovný pomocník

Co o aplikaci Google Trips říci závěrem? Prozatím se stále jedná o testovací verzi, ve které se toho může do oficiálního vydání mnoho změnit. Aplikace nepřináší nic převratného a všechny informace, které zde naleznete, se dají vcelku snadno vyhledat pomocí Googlu či v Google Mapách. Google Trips je prostě jen sdružuje do jednoho místa a navíc nám umožní offline uložení. A to se může hodit především uživatelům, kteří neradi tráví dlouhé přípravy výletů a sbírání informací – Google to udělá za vás.

Google Trips se neomezuje jen na velká města, přidali jsme klidně i malebné české vesničky. V tomto případě se ale omezíte jen na zajímavosti v okolí a restaurace. Důležité informace o dopravě a další nenabídne třeba ale ani Brno či Ostrava. Google Trips zatím zkrátka prozradí vše důležité pouze v městech, která jsou turisty velmi často navštěvována. V našem případě pouze Praha.

Aplikace se prozatím nenachází na Google Play a stáhnete ji například ze stránek XDA Developers.

Zaujala vás aplikace Google Trips? Těšíte se na plnohodnotnou verzi?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)