TOPlist

Jak odstranit menu Seznam četby z prohlížeče Google Chrome?

jak-odstranit-seznam-cetby-z-google-chrome

S jednou z posledních aktualizací se v populárním prohlížeči Google Chrome objevila položka s názvem Seznam četby. Konkrétně vpravo nahoře na konci řádku se záložkami, kde okamžitě začala velké spoustě uživatelů vadit. A nedivíme se, my jsme na tom byli úplně stejně. Jde o funkci (mimochodem s hodně špatně přeloženým názvem do češtiny), která má umožňovat ukládání webů či článků k pozdějšímu prohlížení. V podstatě trochu jiný prostor pro trochu jiné záložky. Jestli o něj nestojíte a hledáte způsob, jak Seznam četby z Google Chrome odstranit, jste tu správně.

Seznam četby

Jak odstranit Seznam četby z Google Chrome?

V běžném nastavení možnost vypnutí této položky nenajdete. Nereaguje ani na kliknutí pravým tlačítkem myši. Tím správným místem, kde se dá funkce vypnout, je ovládání ukrytých a experimentálních prvků prohlížeče Chrome – v takzvaných flags.

  1. Přejděte na adresu chrome://flags
  2. Vyhledejte položku Reading List
  3. Přepněte ji na Disabled
  4. Restartujte prohlížeč Chrome
Google Chrome Seznam četby flags

Pokud byste funkci někdy v budoucnu chtěli znovu zapnout, stačí se stejným způsobem dostat k jejímu nastavení a přepnout ho na Enabled. V tuto chvíli je Seznam četby základní součástí vzhledu, takže ji aktivuje i možnost Default.

Už se vám položka objevila? Jak jste na ni reagovali?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)