Menu

Nové ZTE Nubia telefony budou mít čistý Android. Společnost ruší nadstavbu

Zajímavou informaci přinesla společnost ZTE na veletrhu MWC. Oznámila na něm, že ZTE Nubia telefony končí s nadstavbou Nubia UI. Místo ní budou mít nadcházející telefony této řady čistý Android. Hlavním důvodem je to, že že uživatelé chtějí rychlejší aktualizace a tímto způsobem tomu může společnost částečně vyhovět.

ZTE Nubia telefony přijdou o nadstavbu Nubia UI

Podle zdrojů ze zahraničí zůstane nadstavba pouze pro telefony, které se prodávají v Číně. A to z toho důvodu, že v Číně chybí služby Google. Ve zbytku světa se ale budou Nubia telefony prodávat s čistým Androidem.

telefon zte nubia z17 lite

Všechny nové telefony už budou mít Android 8 Oreo rovnou z krabice, což znamená také Project Treble. Díky tomu chce společnost nabídnout rychlé aktualizace. Výkonný ředitel divize Nubia řekl, že pro ně bude takto jednodušší udržovat telefony aktualizované.

Podle všeho se to ale nebude týkat jen řady Nubia, chystaná aktualizace na Oreo pro mobil ZTE Axon 7 se rovněž také zbavuje nadstavby a nabídne téměř čistou verzi systému. Pokud tedy společnost dodrží své slovo a bude rychleji vydávat aktualizace, tak rozhodně palec nahoru.

Jak hodnotíte tento krok? Uvítali byste jej i u dalších výrobců?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

Mercenary

Miroslav Pelej 3

3.3.2018 16:22

Měli by to udělat všichni výrobci a nebylo co řešit

OndrejKozel

OndrejKozel 0

3.3.2018 16:27

Docela zajímavý krok, který by měli udělat všichni výrobci. Jedná se přeci o telefon s Androidem, tak ať je to opravdu Android. To ostatní je již na rozhodnutí majitele telefonu. Nehledě k faktu, že některé aplikace ten který člověk nebude využívat a jsou tudíž pro něj zbytečné.

MartinP

Martin Prokop 9

3.3.2018 16:43

Bloadware, ale přináší zisky takže otázka jestli nárůst zisků z prodejů bude vyšší než to co zaplatí firma za integraci SW do ROM.

Jinak čistý, nebo skoro čistý( Nokia) Android jen vítám.

TonyKuba

TonyKuba 9

3.3.2018 16:43

Souhlas s Pelej. Čistý Android je daleko prospěšnější řešení než všelijaké zdvojené fotoapáty a nesmyslné nádstavby.

Lubik

Lobotom Lokoson -5

3.3.2018 17:22

Osobně nemám problém s “čistým” androidem,ale právě ty nadstavby výrobců obsahují různá feature které čistý android prostě nemá. Tím různí výrobci nabízejí různé vychytávky a na to lákají zákazníky – z toho pak plyne zisk.

Na druhou stranu, čistý android je “nepoužitelný” , vždyť nemá ani pořádný dialer nebo aplikaci na zprávy. Každému se nechce hned po zakoupení hrabat v telefonu s “čistým” androidem, proto zvolí Samsung nebo Sony kteří nabízejí mnohem lepší aplikace (mail, dialer, zprávy, galerie atd..) již v základu při zapnutí telefonu + spoustu vychytávek.
Čistý android není pro “obyčejného” uživatele.

Krásné by bylo kdyby při prvním zapnutí telefonu byla otázka : čistý nebo upravený droid ? A uživatel by si zvolil co mu vyhovuje.

Jaroslavb66077

0

3.3.2018 18:03

Mělo by to být normální nechat čistý android bez zbytečných úprav.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 21

3.3.2018 18:10

Lobotom Lokoson
Souhlas. Pro nás “zkušenější” je čistý Android v pohodě, protože si jej dokážeme “vytunit” k obrazu svému. Běžný uživatel si ale více užije se Samsungem či Honorem, kde jsou systémové aplikace často o dost použitelnější.

Suby

Martin Schubert 0

3.3.2018 18:19

Vzdy jsem preferoval cisty Android, ale nadstavba od LG ci Honoru mi vyhovije.
Cisty Android opravdu neni pro kazdeho a uz i ja jsem zpohodlnel a nechce se mi stale neco hledat k vylepseni fci.
Kazdemu proste vyhovuje neco jineho.

Skopek1

skopek1 3

3.3.2018 20:27

A jak je na tom tedy z uživatelskeho hlediska Pixel 2 XL? Nebylo by tedy dobré, aby to výrobci tedy vydali třeba s aplikacemi, které doporučují, ale dají se odinstalovat?

Jjjj

Jj Jj 2

4.3.2018 8:56

Nevím no pokud se podívám k sony tak bych aplikaci jako album, hudba, telefon, hodiny kalendář atd nevyměnil nikdy… Ty dvě první patří k tomu nejlepšímu co v telefonu s androidem můžeš mít.. a sony čistý android nemá a přitom vydava aktualizace nejrychleji ze všech takže neznamená vždy že nadstavba zdržuje aktulizace, samotný cisty android toho moc nemá a zase instalovat dalších x aplikací abych měl pár funkcí navíc mi přijde zbytečné..

Pehosam

Pehosam 0

4.3.2018 9:31

Nevím jak kdo. Pokud mi například pořád mobil ukazuje, že mám málo paměti ale mám předinstalované apky, které nikdy nepoužiju, tak to raději čistý Android.

Bkf1

Ondřej Vavroušek 5

4.3.2018 11:55

Úpravy od výrobců by měly být VŽDY POUZE VOLITELNÉ!!! Prostě stejně jak u desktopových Windows… když věci od výrobce nechci, tak je prostě “zruším”…

Imei

Deniss Hooper -5

21.5.2018 18:06

Tak hlavně aby to tak bylo. Je konec května a moje nubia z 17 nic nemá.. A obávám se že to do konce roku nebude.. Když ještě mají na sedm let embargo…

RSS (komentáře k článku)