Nové ZTE Nubia telefony budou mít čistý Android. Společnost ruší nadstavbu

zte nubia telefony android

Zajímavou informaci přinesla společnost ZTE na veletrhu MWC. Oznámila na něm, že ZTE Nubia telefony končí s nadstavbou Nubia UI. Místo ní budou mít nadcházející telefony této řady čistý Android. Hlavním důvodem je to, že že uživatelé chtějí rychlejší aktualizace a tímto způsobem tomu může společnost částečně vyhovět.

ZTE Nubia telefony přijdou o nadstavbu Nubia UI

Podle zdrojů ze zahraničí zůstane nadstavba pouze pro telefony, které se prodávají v Číně. A to z toho důvodu, že v Číně chybí služby Google. Ve zbytku světa se ale budou Nubia telefony prodávat s čistým Androidem.

telefon zte nubia z17 lite

Všechny nové telefony už budou mít Android 8 Oreo rovnou z krabice, což znamená také Project Treble. Díky tomu chce společnost nabídnout rychlé aktualizace. Výkonný ředitel divize Nubia řekl, že pro ně bude takto jednodušší udržovat telefony aktualizované.

Podle všeho se to ale nebude týkat jen řady Nubia, chystaná aktualizace na Oreo pro mobil ZTE Axon 7 se rovněž také zbavuje nadstavby a nabídne téměř čistou verzi systému. Pokud tedy společnost dodrží své slovo a bude rychleji vydávat aktualizace, tak rozhodně palec nahoru.

Jak hodnotíte tento krok? Uvítali byste jej i u dalších výrobců?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)