Zprávy od Google nabízí novou zkratku. Co spouští?

Zpravy
  • Zprávy od Google jsou nedílnou součástí telefonů s Androidem
  • Důležitá je podpora RCS, která v příštím roce zamíří do telefonů Apple
  • V uživatelském rozhraní se začíná objevovat nová zkratka

Zprávy od Google jsou předinstalované ve většině telefonů s operačním systémem Android a jsem za to rád, aplikace je šikovná, má spoustu funkcí a Google ji pravidelně aktualizuje. V těchto dnech se začíná šířit upravená verze uživatelského rozhraní, která přináší novou zkratku na domovskou obrazovku. Co umí?

Stačí mrknout na obrázky a budete mít jasno, přibyla ikona fotoaparátu a právě ten se vám okamžitě otevře v okamžiku, kdy na ni kliknete. Za mě jednoduché a šikovné, ikona nezavazí a její použití takto v aplikaci Zprávy mi dává smysl. Update se šíří postupně, u většiny telefonů už novou zkratku vidím, u několika přístrojů se ale ještě neobjevila. Pokud ji nevidíte nezoufejte, brzy se objeví také ve vašem telefonu.

Google Messages
Google Messages

V dnešní době už pomocí aplikace Zprávy člověk pravděpodobně moc SMS/MMS zpráv posílat nebude, hlavní síla aplikace je v podpoře RCS. Tato technologie se už příští rok dostane do telefonů Apple, což hodnotím velmi pozitivně. Ještě větší radost bych měl, pokud by většina mého okolí používala jen jednu komunikační aplikaci a ne tři čtyři, toho se ale v nejbližších letech určitě nedočkám.

Používáte aplikaci Zprávy od Google?

Zdroj: Vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)