TOPlist

Umělá inteligence Google Gemini zamířila do aplikace, kterou používáme denně

Zprávy Google Gemini
  • Generativní umělá inteligence Google Gemini se dostala do další aplikace
  • Ve Zprávách Google lze s AI zábavně chatovat nebo plánovat
  • Už téměř nepřekvapivě je zde ale spousta nepříjemných omezení

Google pokračuje ve svém plánu zjednodušit a vylepšit celé své portfolio služeb pomocí umělé inteligence. Jeho generativní model Gemini 1.0 Pro zamířil do chatovací aplikace Zprávy Google, kde bude plnit funkci osobního asistenta, jemuž budeme moct napsat, jako by šlo o náš skutečný lidský kontakt.

Společnost ohlásila novinku ve svém nedávno publikovaném blogovém příspěvku a detaily dovysvětlila na fóru podpory. Umělou inteligencí poháněný chatbot se v aplikaci objeví jako konverzace, ale pakliže se tak nestane, postačí klepnout na tlačítko Zahájit chat a zvolit možnost Gemini. Samotné rozhraní konverzace asi příliš nepřekvapí – s asistentem si lze klasicky vyměňovat zprávy, a pokud by zrovna nepřišel nápad, jakou zprávou zahájit povídání, je možné využít jednu z nabízených možností. 

Zprávy Google Gemini

Podle vývojářů je výhodou novinky fakt, že s Gemini lze připravovat zprávy, brainstormovat nápady, plánovat události nebo jen vést zábavnou konverzaci, aniž byste museli opouštět aplikaci Zprávy (a instalovat si cokoliv dalšího).

Bohužel, omezení je zatím poměrně hodně. Funkce je sice oficiálně dostupná již nyní, ale pouze v angličtině (nebo ve francouzštině pro kanadské uživatele) a jen ve vybraných zemích, mezi nimiž Česko není. Zájemci také musí vlastnit jeden z podporovaných telefonů (Pixel 6 nebo novější, Pixel Fold, Samsung Galaxy S22 nebo novější, Samsung Galaxy Z Flip nebo Galaxy Z Fold).

Chtěli byste si popovídat s umělou inteligencí?

Zdroje: Oficiální web (1, 2), 9to5Google

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)