TOPlist

Jak využít funkci pro zasílání zpráv v aplikaci Fotky Google

zasílání zpráv google fotky

Aplikace Fotky Google dnes patří mezi nejpopulárnější nástroje pro správu fotografií a videí. Široká škála funkcí nabídne nejrůznější možnosti využití, od třídění snímků do složek, přes rozpoznávání obličejů, až po základní editaci. V nedávné době ke zmíněným možnostem přibyla také funkce pro zasílání zpráv. Dnes se podíváme na to, jak zasílání zpráv v aplikaci Fotky Google funguje a jak ji využívat.

Fotky Google: jednoduchý chat i sdílení fotek

Postupným vývojem se z původní myšlenky galerie, Google Photos, proměnily až v samostatnou sociální síť. Podobně jako na Instagramu jsou zde automaticky vytvářeny stories, tedy příběhy z fotek pořízených v daný den napříč historií snímků a široké možnosti pro jejich sdílení s přáteli. Do této skupiny funkcí patří také integrovaný komunikační nástroj. Jeho využívání tedy usnadňuje sdílení s přítelem, případně skupinou přátel a zároveň utváří prostor pro vzájemnou komunikaci. Využívání zasílání zpráv v rámci aplikace Fotky Google je snadné a lze k němu přistupovat hned dvěma způsoby. První z nich vede přes zobrazení konkrétní fotky, jež chcete sdílet:

  1. Otevřete náhled snímku a klikněte na ikonu pro sdílení,
  2. zadejte e-mail, nebo telefonní číslo adresáta (případně vytvořte novou skupinu),
  3. ke snímku napište doprovodný text a klikněte na odeslat.

Následně se otevře chatovací prostředí, do kterého můžete vy i vaši přátelé zasílat další fotky, které je možné ohodnocovat „lajky“, nebo prostý text. Ke konverzaci se lze poté zpětně dostat za pomoci položky „Sdílení“ zobrazené na dolní liště na vstupní obrazovce aplikace. Zde už pak stačí otevřít danou konverzaci a kliknout na ikonu zprávy v horním rohu.

Druhá varianta pro zahájení komunikace v aplikaci Fotky Google pak vede přes ikonu tří teček, která se zobrazuje u vyhledávací lišty. Zde stačí kliknout na variantu „Začít nové sdílení“. Vyskočí na vás okno, do kterého můžete zadat název chatu, přidat adresáty a zvolit fotky.

Prostředí chatu je pak opět dostupné kliknutím na ikonu zprávy. Zasílání zpráv v aplikaci Fotky Google je tak snadnou a uživatelsky přívětivou alternativou za Přímé zprávy (Direct) na Instagramu. Přičemž pro rozebírání nových zážitků nemusíte opustit prostředí aplikace a přecházet na jinou komunikační platformu.

Využíváte zasílání zpráv v aplikaci Fotky Google?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)