Zaměstnanec Yahoo! hackoval účty a hledal erotický obsah uživatelů

yahoo! hackování

Bezpečnost a soukromí je pro většinu uživatelů naprostou prioritou. Velké společnosti si musí u zákazníků budovat delší dobu důvěru, kterou když nějakým způsobem zpochybní, jako nedávno například Facebook těžko vrátí zpět. Posledním příkladem může být společnost Yahoo! která si pošramotila pověst kvůli vlastnímu zaměstnanci.

Jistý zaměstnanec Yahoo! údajně hackoval účty uživatelů aby se dostal k jejich citlivým datům či e-mailům a hledal v nich nahé a erotické fotografie. Od společnosti dostal po deseti letech okamžitou výpověď a hrozí mu několikaleté vězení. Yahoo! podezřívala zaměstnance již delší dobu a vinu mu prokázala až v červnu 2018. Prokazatelně totiž prolamoval hesla uživatelů do jejich e-mailu, což z pozice softwarového inženýra není nic těžkého. Celkem se měl nabourat až do 6 000 účtů a prohledával veškeré e-maily. To, co hledal kolikrát našel a obrázky si následně ukládal na svůj pevný disk.

yahoo!

Zaměstnanec se rozhodl ho zničit ihned poté, co společnost nabyla podezření, že takové úkony provádí. Je nutno uznat, že byl celkem bystrý. Mnoho uživatelů totiž používá stejná hesla a tak se kromě e-mailu často dostal také k účtům Facebooku, iCloudu, Gmailu či Google účtu. Jeho oběti jsou složené zejména z mladších žen, kamarádek a kolegyň. Soud se bude konat 3. února 2020 a v případě prokázání viny hříšníkovi hrozí až pětileté vězení včetně pokuty 250 000 dolarů.

Používáte Yahoo? Co říkáte na trest?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (2)