Tohle si Facebook za rámeček nedá. Unikla mu data 419 milionů uživatelů

facebook uniklá data

A zase Facebook. Po kauzách s odposlechem a šmírováním uživatelů přichází další rána. Americký gigant neuhlídal data 419 milionů uživatelů, kterých mohl kdokoliv zneužít na naprosto nezabezpečeném webu.

Kromě uživatelských ID unikla také osobní data, jako telefonní čísla, pohlaví nebo místo pobytu. Na tomto serveru se pak nacházelo asi 419 milionů záznamů, přičemž 133 milionů tvořili uživatelé Spojených států, 18 milionů z Velké Británie a 50 milionů z Vietnamu. Dle Facebooku se jednalo o datový balíček, ke kterému se někdo dostal předtím, než byl odstraněn veřejný přístup. Facebook zatím neeviduje žádná data o tom, že by došlo k jakémukoliv ohrožení účtů.

facebook uniklá data

Poté, co se redaktoři zahraničního magazínu TechCrunch pídili po původu serveru a kontaktovali jeho webhosting, byl server okamžitě deaktivován. Osobní data unikly také známým osobnostem a to včetně telefonních čísel. Dá se očekávat, že se tento seznam někde znovu objeví, jelikož byl nějakou dobu veřejně dostupný a jistě ho stihlo stáhnout více lidí.

Důvěřujete stále Facebooku?

Zdroj: techcrunch.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)