TOPlist

To bude bolet. Zákaz prodeje Apple Watch v USA!

Apple Watch
  • Prodeje chytrých hodinek jsou pro Apple důležité, v odvětví se točí spousta peněz
  • Populární jsou Apple Watch především v USA, kde zatím nemají moc konkurentů
  • Apple teď ale některé modely v USA nemůže prodávat a to bude finančně bolet…

Produkty Apple patří k nejoblíbenějším na světě, v tomto směru hraje prim především domácí trh. V rámci USA má Apple obrovský podíl na trhu, většina prodaných telefonů na sobě má právě symbol nakousnutého jablíčka.

Extrémně silnou pozici má Apple na domácím trhu také v oblasti chytrých hodinek, situace se mu ale zkomplikovala. Vzhledem k nevyřešeným sporům v oblasti některých patentů nemůže Apple některé modely v USA prodávat!

Apple Watch

V minulosti se několikrát stalo, že v různých zemích byly zakázané některé konkrétní telefony od společnosti Apple, většinou se ale jednalo spíše o výběhové modely a menší země. Ale tentokráte se bavíme o Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2, což jsou aktuální modely.

Omezení prodeje bude postupně probíhat od tohoto týdne. Za vším jsou samozřejmě peníze, přesněji řečeno nedořešené patentové spory mezi společnostmi Apple a Masimo, které se týkají technologie pro sledování okysličení krve. Masimo tvrdí, že Apple neoprávněně používá jejich technologie, Apple přirozeně tvrdí pravý opak…

Apple Watch si v USA dál koupíte…

Načasování zákazu ale pro Apple v rámci možností v celkem příhodný okamžik. Prakticky až do Vánoc mohl všechny svoje hodinky prodávat bez omezení, bezprostředně po svátcích se nedají očekávat velké prodeje a mezitím právníci Apple vynaloží maximum úsilí, aby soud rozhodnutí (které padlo v říjnu, ale další dva měsíci běžela lhůta pro přezkum) zrušil případně se pokusí domluvit na vzájemně akceptovatelných podmínkách.

Introducing Apple Watch Series 9 | Apple

Introducing Apple Watch Series 9 | Apple

V současnosti se navíc zákaz týká pouze samotného prodeje ze strany společnosti Apple. Jinak řečeno – lokální prodejci, jako je třeba Amazon, mohou dále neomezeně prodávat hodinky Apple, které už mají na skladě. Ale Apple nemůže dodávat další nové kusy… Dlouhodobý zákaz prodeje by už Apple pocítil značně, ostatně akcie společnosti už na tuto zprávu reagovaly přibližně procentním poklesem.

Ono se to možná nezdá moc, ale u firmy s hodnotou v řádu tisíců miliad dolarů už je každé procento znát (záměrně tu hodnotu píšu takto, lépe si člověk představí hodnotu jednoho procenta). Uvidíme, jestli dříve Apple ukončí své soudní sporty nebo nabídne kompatibilitu svých hodinek s Androidem

Jak dlouho bude trvat zákaz prodeje Apple Watch?

Zdroj: 9to5mac

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)