Google láká „jablíčkáře“ jednodušším přechodem z iOS na Android

prechod-z-ios-na-android_ico

Google aktualizoval webovou stránku, na které poskytuje pokyny pro zákazníky, kteří přecházejí z iOS na Android. Postup by podle všeho měl fungovat nejen při přechodu z iPhonu na telefon s Androidem, ale též při přenosu dat z iPadu do Android tabletu.

Web s pokyny pro zákazníky, kteří přecházejí z iOS na Android Web s pokyny pro zákazníky, kteří přecházejí z iOS na Android

Google zjevně hodlá lákat uživatele telefonů Apple na své telefony Pixel, proto například připravil adaptér Quick Switch Adapter, s jehož pomocí zvládnou relativně snadnou cestou zkopírovat data do nového mobilu. Celý postup, skládající se ze tří kroků, můžete vidět v příslušné sekci webu Made by Google. Proces funguje s jakýmkoliv zařízením se systémem iOS 8 a novějším, jakož i na většině zařízení s Androidem 5.0 Lollipop a vyšším.

Kabel pro přenos dat z iOS do Androidu Kabel pro přenos dat z iOS do Androidu

Z iOS na Android to jde jednodušší cestou

Hlavní novinkou v jednodušším přechodu z iOS na Android je aktualizovaná aplikace Disk Google pro iOS. V nejnovější verzi najde uživatel možnost zálohování, kde sám zvolí, jaké položky by měly být zálohovány. Po spuštění je pak nutné počítat s tím, že celý proces potrvá nějakou dobu. I s ohledem na množství dat, přenášených do cloudového úložiště, je doporučeno provádět tuto operaci při připojení přes Wi-Fi. Bohužel některé informace touto cestou přenést nelze – například k textovým zprávám se Disk Google jednoduše nedostane.

Přejděte z iOS na Android i se svými daty Přejděte z iOS na Android i se svými daty

Dostáváme se k obnově dat do telefonu se systémem Android. Zde se uživatel na novém zařízení nejprve přihlásí ke svému účtu Google. Jakmile začne probíhat synchronizace, budou obnovena i data z iPhonu. Například kontakty se přenesou do Kontaktů Google a plánované události do Kalendáře Google. K některým datům, jako jsou třeba fotografie, bude mít uživatel přístup přes příslušnou aplikaci, v tomto případě například Fotky Google.

Přechod z iOS na Android v bodech

Pojďme si celý proces přechodu projít v bodech:

  1. Nainstalujte si na zařízení s iOS aplikaci Disk Google. Následně ji spusťte a přihlaste se svým účtem, případně si účet Google můžete vytvořit. V případě, že aplikaci Disk Google již používáte, ujistěte se, že máte nainstalovanou poslední verzi
  2. Zálohujte obsah – otevřete průvodce zálohováním v nabídce Nastavení-Zálohování. Vyberte obsah, který chcete zálohovat, nebo jednoduše zvolte všechna data klepnutím na Spustit zálohování. Zálohování může trvat několik hodin, takže doporučujeme připojit přístroj k napájení a Wi-Fi.
  3. Přihlaste se ke svému účtu Google na svém novém zařízení se systémem Android. Ujistěte se, že používáte stejný účet, který jste použili pro zálohu iPhone.

Zjednodušení přechodu z iOS na Android přichází těsně před vánočními svátky, kdy, jak alespoň vyhledávací gigant doufá, najdou majitelé telefonů Apple pod stromečkem zařízení s Androidem, nejlépe samozřejmě Google Pixel.

Znáte někoho, kdo přešel z iOS na Android? Nebo jste tímto směrem šli vy sami? Podělte se o své zkušenosti a napište nám, nakolik považujete dosavadní proces za složitý!

Zdroje: androidheadlines.com, android.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)