Konečně. Aplikace YouTube umí pokročilejší řazení videí v kanálech

řazení videí mobilní aplikace YouTube

Mobilní aplikace video serveru YouTube je sice pro Android dostupná už pěknou řádku let (dokonce je jen o dva roky mladší než samotný systém), ale v mnoha základních možnostech stále zaostává za svou plnohodnotnou webovou verzí. V poslední verzi aplikace se ovšem před několika hodinami objevila funkce, nad kterou budou uživatelé jásat radostí. Mobilní aplikace YouTube konečně umí v kanálech řadit videa podle tří různých parametrů.

Doposud bylo možné videa vidět za sebou pouze podle data nahrání. Pokud jste tedy v kanálu oblíbeného autora hledali třeba nejpopulárnější nebo nějakou starší nahrávku, museli jste často absolvovat zdlouhavé scrollování. Nová verze mobilní aplikace YouTube ovšem přináší do této sféry další možnosti. Když si otevřete libovolný kanál a přejedete z Domovské obrazovky vpravo na Videa nebo Seznamy videí, najdete nové menu pro jejich řazení. Funkce nese název “Řadit podle” a k základní možnosti zobrazení od nejstarších vidí poskytuje možnost seřadit obsah také od nejstarších či nejpopulárnějších.

mobilní aplikace YouTube řazení videí

Ještě před několika hodinami byla funkce dostupná pouze některým uživatelům a značilo to ze strany Googlu pravděpodobné A/B testování. V tento moment by ale měla novinka fungovat všem v aktuální verzi YouTube aplikace. Jestli pravidelně hltáte obsah z tohoto video serveru na svém mobilním telefonu a pokročilé řazení vám chybělo, můžete začít jásat.

YouTube
YouTube

Co vám ještě v mobilní aplikaci YouTube chybí?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)