YouTube videa půjdou streamovat ve 4K rozlišení

YouTube Videa

YouTube videa už poměrně dlouhou dobu podporují 4K rozlišení. Přesně dlouhých šest let. Po nové aktualizaci toto bude umět i při streamování a přehrávání videa ve 360 stupních.

YouTube videa přechází plně na 4K

První živé vysílání ve 4K rozlišení bude oslava nejlepších her tohoto roku na Game Awards. Takže pokud máte 4K televizi nebo monitor, můžete se podívat, jak to funguje. A to už dnes v noci ve 02:30. Samozřejmě bude potřeba i dostatečné internetové připojení.

Oproti streamovací službě Twitch se tak YouTube dostává do vedení, otázka je, jestli je podpora 4K rozlišení v dnešní době tak důležitá, velká většina uživatelů má stále televize nebo monitory s FullHD rozlišením a pár let tomu stále tak bude.

The Game Awards 2016 – Watch The Full Show in 4K

The Game Awards 2016 - Watch The Full Show in 4K

Jedná se o jednu z několika aktualizací, které v poslední době YouTube obdrželo. Nedávno to byla třeba možnost nahrávat a přehrávat videa v HDR anebo nová aplikace pro virtuální realitu, která je kompatibilní s headsetem Google Daydream.

Plánujete v blízké budoucnosti koupi 4K obrazovky, nebo si myslíte, že je stále brzo?

Zdroj: googleblog.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)