YouTube oficiálně spustilo závěrečné obrazovky

Závěrečné obrazovky

YouTube oficiálně spustilo novou funkci pro videotvůrce, která se nazývá závěrečné obrazovky. Je navržena tak, aby uživatele udržela na YouTube i po skončení videa.

Závěrečné obrazovky jdou do ostrého provozu

Novou funkci už jste nějaký čas mohli vidět u několika youtuberů, kteří ji testovali. Nyní je funkce dostupná pro všechny. Novinka dává na konec videa lepší náhledy, které můžou být upraveny. Za úkol mají udržet diváka na kanálu, aby sledovali více videí.

Jedná se taky o takovou novou verzi anotací, ze kterých se mohly tvořit vlastní závěry videí v podobě barevných odkazů. Podle YouTube může být novinka vložená kdekoliv v posledních pěti až dvaceti sekundách videa a může mít až čtyři různé elementy. Kromě propagace vlastních videí, tu je taky tlačítko k odběru, možnost odkázat na videa, playlisty, nebo kanály jiných osob, jako poslední se pak dá přidat na konec videa obsah, který není na YouTube, jako třeba webové stránky, odkaz na obchod nebo různé kampaně.

YouTube
YouTube

Prvky lze také rozbalit a zobrazit více informací po přejetí kurzorem na počítači a klepnutím na mobilních zařízeních. I když mají diváci zakázané poznámky, zobrazí se jim závěrečné obrazovky, které umístíte do svých videí.

Jak přidat závěrečnou obrazovku do videa se můžete dočíst na oficiální podpoře Googlu, kde je návod a více informací dostupných v českém jazyce.

Líbí se vám nové závěrečné obrazovky?

Zdroj: google.com, techcrunch.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)