I Android se dočkal. V YouTube aplikaci už je filtrování videí z odběrů

YouTube odběry filtrování videí podle kanálů

Ke smůle uživatelů Androidu a YouTube je zvykem, že novinky v mobilní aplikaci tohoto videoportálu dostávají nejprve zařízení s iOS. Příkladem budiž i funkce, která umožňuje přehlednější filtrování a řazení videí z kanálů, které sledujeme. V mobilní aplikaci pro Android se nově objevila možnost vyfiltrovat poslední videa z odběrů podle kanálu, ze kterých pocházejí. Že to zní naprosto logicky a YouTube to měl dávno umět? Jo, souhlasíme. Nicméně iOS tuto možnost dostal skrze aplikaci vloni v květnu a na Android přišla řada až teď, téměř po roce. YouTube umožní filtrování videí podle kanálů v novém horním menu na kartě Odběry.

Novinka graficky připomíná Stories. Po kliknutí na profilový obrázek kanálu se zobrazí všechna videa z něj v chronologickém seřazení od nejnovějšího. Profilová fotografie kanálu, který má nějaké nové video, má u sebe drobnou modrou tečku. Před zavedením této novinky se na kartě Odběry řadila nejnovější videa namíchaná mezi sebou bez ohledu na autorský kanál. O přínosu této funkce tedy nemůže být pochyb a vlastně se divíme, že se jí dočkáváme až teď v roce 2020. Vývojáři aplikace YouTube mezitím pracují na dalších užitečných filtrech a kartách. I tady ale platí, že se bude novinka testovat několik týdnů či měsíců u uživatelů s iOS. Až pak se dočkají Androiďáci.

YouTube
YouTube

Využijete filtrování videí podle kanálů pro YouTube odběry?

Zdroj: Twitter

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)