TOPlist

Aplikace YouTube Kids získává webovou podobu a nový filtr pro věk

youtube kids televize

Multimediální aplikaci YouTube Kids můžete v Google Play najít již od roku 2015. Za tu dobu prošla obrovským vývojem. Její obsah lze již od loňského roku filtrovat pomocí kritérií souvisejících s věkem. Nyní se k těm stávajícím přidává nová varianta myslící na ty nejmenší. Vývojáři zároveň oznámili, vypuštění aplikace YouTube Kids ve webové verzi.

YouTube Kids
YouTube Kids

Aplikace YouTube Kids je odnož klasického YouTube zaměřující svůj obsah pouze na děti. S tímto účelem pak rodičům poskytuje větší kontrolu nad tím, co děti mohou sledovat a kontrolovat historii přehrávání. Obsah aplikace je pak dále filtrován podle věku dítěte, přičemž rodič může buď využít tohoto doporučeného rozdělení, nebo jednotlivá videa a kanály schvalovat ručně. Aktuálně se tedy videa člení do kategorií pro děti do 4 let, 5-7 a 8-12.

youtube kids web

Zmíněné kategorie přihlíží k věkovému rozmezí a zobrazují k němu adekvátní obsah. Například kategorie pro nejmladší se zaměřuje především na videa rozvíjející kreativitu, učení a poznávání nových věcí. Pro školáky pak nabízí vlogy, hudební klipy, nebo videa o hrách a vědě. Další novinkou, kterou YouTube Kids přináší je webová verze aplikace, kterou najdete na adrese youtubekids.com. V rámci jejího používání pak můžete využívat stejné nástroje, jako v mobilní aplikaci. Hlavním cílem je pak usnadnit používání této multimediální platformy také na chytrých televizích a dalších zařízeních bez nutnosti instalace aplikace. Na tabletu a telefonu se bez ní však prozatím stále neobejdete.

Chyběla vám webová verze YouTube Kids?

Zdroj: Podpora Google

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)