YouTube dostal hlasové ovládání. Co už zvládá v češtině?

YouTube hlasové ovládání

YouTube na webu přidává hlasové ovládání, které už dobře známe z mobilní aplikace na Androidu. Google v rámci neustálých vylepšení svého video portálu teď přidal možnost ovládání pomocí hlasu. Co všechno lze ovládat hlasem a jak to funguje v češtině?

Na webu YouTube.com nově najdete napravo od vyhledávacího pole ikonu mikrofonu. Při prvním použití je nutné webu přidělit práva na používání mikrofonu. Poté už je možné začít diktovat příkazy. Pokud právě YouTube přehrává nějaké video tak ho automaticky pozastaví. Po stisku tlačítka mikrofonu se objeví dialogové okno s nápisem „Poslouchám…“ a rozsvíceným červeným mikrofonem. Pokud chcete diktování přerušit, tak je možné kliknutí na mikrofon naslouchání pozastavit. Vše tedy funguje intuitivně a stejně jako to známe z mobilní aplikace na Androidu.

Kromě jednoduchého vyhledávání umí YouTube i příkazy, kterými lze ovládat uživatelské rozhraní. Příkazy jako „ukaž mi nejnovější videa z kanálu…“ nebo „ukaž mi historii prohlížení“ se nám ale ještě v češtině nepodařilo zprovoznit. YouTube se tak připojil k dalším službám Googlu, kde už je hlasové ovládání k dispozici. Hlasem už lze zadávat dotazy například v Google vyhledávání nebo diktovat text v Google dokumentech.

YouTube
YouTube

Kdy využijete hlasové ovládání na YouTube?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)