YouTube zavádí významnou novinku pro tvůrce i diváky

YouTube handles kanály úchyty označování

Společnost Google oznámila příchod jedné velmi zajímavé funkce na video platformu YouTube, která může prakticky pomoci jak běžným uživatelům, tak i tvůrcům. Ke stávají identifikaci jednotlivých kanálů dle uživatelského jména a URL adresy přibudou takzvané “handles”, v doslovném překladu “úchyty”. S jejich pomocí bude možné, podobně jako na řadě jiných sociálních sítí, jednotlivé kanály vyhledávat a také označovat.

YouTube
YouTube

Označení bude možné jak v komentářích pod videi, tak i v jejich názvech. Diváci tak budou moci přes znak @ vtáhnout majitele kanálů do diskuze, autoři pak získají například možnost označit spolupracující tvůrce rovnou do titulku. Tímto novým typem označení budou vybaveny všechny kanály, bez rozdílu velikost.

YouTube handles úchyty označování příklad

Praktická novinka se již začíná zavádět, nicméně celý proces potrvá až do 14. listopadu. Jak vysvětluje Google na YouTube blogu, kanály, které již mají přiděleno uživatelské jméno (username), dostanou svůj “handle” automaticky podle něj. Další kanály dostanou možnost si tento unikátní “úchyt” zvolit v několika vlnách, kdy přednost dostanou zejména větší a aktivnější tvůrci.

Kolik na YouTube sledujete kanálů?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)