TOPlist

Používáte AdBlock? Na YouTube budete mít možná brzy smůlu

adblock youtube
  • Google dále zbrojí proti uživatelům Adblocků
  • Nyní testuje funkci, která by neplatiče mohla odříznout od YouTube

Platforma YouTube učinila za poslední týdny několik změn, přičemž většina z nich se týkala reklam a jejich délky. Nyní přichází s novinkami týkajícími se blokování reklam. Jako jeden z prvních to potvrdil uživatel, který má na Redditu přezdívku _n_Me. Měl totiž zapnutý Adblock a pouštěl si video na YouTube, následně se mu zobrazilo vyskakovací okno, které ho upozornilo na fakt, že pokud použije blokátor reklamy ještě u třech videí, zablokuje se mu přístup k YouTube přehrávači. Google s něčím podobným experimentoval už před měsícem, ale nyní znění trochu pozměnil.

Vyskakovací okno obsahuje tři očíslovaná bílá pole, následovaná upozorněním, že zřejmě používáte Adblock. Dostanete tedy výzvu, abyste adblock buď vypnuli, nebo si pořídili YouTube Premium. Dle některých uživatelů se toto omezení týká jen některých adblocků, kupříkladu oblíbený uBlock Origin zatím YouTube nerozpozná. Google tedy dál šlape na pedál a bojuje proti uživatelům, kteří nechtějí za absenci reklam ve videích platit.

youtube adblock

Je důležité říct, že Google tuto novinku zatím testuje u poměrně malého počtu uživatelů a není jasné, zda ji nasadí plošně.

YouTube
YouTube
Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Používáte Adblock na YouTube?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)