YouTube dostalo podporu 360stupňových videí

Youtube 360

Na trh se pomalu ale jistě dostávají první kamery schopné pořizovat 360° video, pro jejich majitele bylo však sdílení takto pořízeného záznamu komplikované. Nyní však Google spolu s řadou výrobců těchto kamer zapracoval na podpoře takto pořízených videozáznamů, a ty tak již v tuto chvíli můžete přehrávat nebo dokonce i uploadovat na YouTube. 360stupňový videozáznam lze nahrát až ve 4k rozlišení. Vedle samotného videa je však nutné nahrát také skript s potřebnými metadaty pro správné zobrazení 360° pohledů.

360° video lze na YouTube přehrávat jak na počítači, pomocí webového rozhraní a prohlížeče Chrome, tak i na telefonech a tabletech s Androidem JellyBean a novějším ve spojení s oficiální aplikací YouTube. Na počítači se ve videu „rozhlížíte“ pomocí kurzoru myši, zatímco při přehrávání na mobilu se lze rozhlížet pouhým otáčením s telefonem díky jeho zabudovaným senzorům. Ta pravá zábava s 360° videi však nastává až při jejich zkombinování s headsetem pro virtuální realitu jakým je například Oculus Rift, nebo Google Cardboard.

Na YouTube již můžete zhlédnout první 360stupňová videa. Například ta z tohoto seznamu.

Time Couch – VR Demo by StressLevelZero

Time Couch - VR Demo by StressLevelZero

Pokud máte se zobrazením videa problém, využijte tento odkaz.

Jak se vám nová podpora 360° videí na YouTube líbí? Myslíte, že má tento typ videozáznamu budoucnost?

 

Zdroje: theverge.com, engadget.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (34)