Padla hranice 10 miliard zhlédnutí u YouTube videa

YouTube Baby Shark 10 miliard zhlednuti

Bylo přesně 21. prosince 2012 (ano, ten den, kdy měl v souvislosti s koncem mayského kalendáře nastat i konec světa), když počítadlo zhlédnutí u jednoho YouTube videa ukázalo číslo 1 000 000 000. Tedy jednu miliardu. Uběhlo něco málo přes devět let a oficiálně se můžeme v tomto ohledu posunout o řád výš. YouTube totiž obsahuje už i video, které má 10 miliard zhlédnutí. Opět se jedná o hudební skladbu s videoklipem a kdo tyto trendy trochu sleduje, tomu název naskočil hned po přečtení nadpisu. Kulatým rekordmanem je notoricky známý a vlezlý Baby Shark.

YouTube Baby Shark 10 miliard zhlednuti screen

Dvouminutová dětská písnička, která se skutečně jen těžko dostává z hlavy, byla na populární server nahrána v roce 2016 a v podstatě okamžitě začala sbírat počty zhlédnutí raketovým tempem. Díky svému zacílení velmi často hraje v náhodných playlistech, na dětských party nebo jen tak doma v pozadí. V prosinci roku 2020 byl nejsledovanějším YouTube videem klip skladby Despacito, jehož počítadlo ukazovalo sedm miliard. Pak už ale vládl Baby Shark.

Baby Shark Dance | #babyshark Most Viewed Video | Animal Songs | PINKFONG Songs for Children

Baby Shark Dance | #babyshark Most Viewed Video | Animal Songs | PINKFONG Songs for Children

A to dost razantně. Za poslední cca rok nasbíralo toto YouTube video těžko uvěřitelné tři miliardy dalších zhlédnutí, s průměrem přes 7 milionů denně. Považte: V době sepisování této zprávičky, která na překonaný milník reaguje po pár hodinách, už byla desetimiliardová hranice přetáhnuta o dvanáct milionů.

Kolikrát už jste slyšeli Baby Shark?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)